śnienie

Nakładem wydawnictwa Naya ukazała się w Polsce pierwsza książka Connie Kaplan „Śnienie jako praktyka duchowa”. Polska edycja książki była wspólną pracą wydawczyni Natalii Miłuńskiej, tłumaczki Aissy Zakrzewskiej i redaktorki Beaty Frankowskiej.

“Całą pracę wykonałyśmy pro bono, bo uważamy, że bardzo, bardzo warto, by ta książka o snach i śnieniu ukazała się po polsku. Nie ma takiej drugiej książki o snach!”

Co da Tobie książka “Śnienie jako praktyka duchowa”:

# Książka ta daje głębsze zrozumienie czym jest sen i śnienie

Connie rozumie śnienie jako proces twórczy, a nie odtwórczy, podejmuje autorską próbę wyjaśnienia, czym jest śnienie i sen.  Z wielkim szacunkiem dla swoich nauczycieli i nauczycielek: szamanek i szamanów z rdzennych kultur, dla Minisy Haley, Heather Valencii, Carlosa Castanedy i Malidomy i Sobonfu Some; łącząc odkrycia współczesnej sobie fizyki, kosmologii, wiedzy naukowej o fazach snu z przekazami z rdzennych kultur i tym, co sama odkryła w snach i na jawie.

# Książka pomoże zrozumieć i odkryć Twoje własne talenty w obszarze śnienia

Pomoże rozwijać się jako Śniąca. Connie pokazuje, jak nasze śnienie powiązane jest z większymi, kosmicznymi cyklami, z rytmem księżyca i jak rozpoznawać i rozumieć nasz własny rytm. Jak zapisywać sny i interpretować połączenie naszego osobistego rytmu śnienia z tym większym, księżycowym i kosmicznym.

# Connie Kaplan zaprasza do tworzenia Kręgu Snów

Społeczności śniących, która pomaga rozwijać osobisty dar śnienia, puszczać przywiązanie do przesadnej koncentracji na własnym ego, doświadczyć wspólnoty z innymi śniącymi i połączenia z wszechświatem i innymi żywymi istotami.
Connie wyjaśnia, jaka jest rola ciała w procesie śnienia. Przywraca szacunek kobietom i macicy, jako z natury twórczym i sprawczym. Pokazuje, jak macica i nasz cykl menstruacyjny łączą się z Księżycem i jaką role pełnią w śnieniu. Uznaje ciało i jego rolę w procesie śnienia, szczególnie rehabilituje macicę. Nie dzieli świata na duchowe i cielesne.

# Opisuje 13 rodzaje snów

Od tych, które pomagają nam integrować doświadczenia codzienności, psychologiczne pokazujące indywidualne wzorce i uzdrawiające traumy, przez sny profetyczne, telepatyczne, te dotyczące wspólnoty – uzdrowicielskie, przekazy zawierające konkretne nauki, sny ceremonie, aż po te najbardziej wymykające się logice zero jedynkowej – sny mistyczne, fenomenalne, szamańskie, w których możemy wejść w inne wymiary, stać się drzewem bądź ptakiem, których efekty widzimy od razu w namacalnej rzeczywistości.

# Książka jest też fascynującym zapisem odkryć kręgu kobiet

Opisuje, jak śniące z Kręgu Snów, który prowadziła Connie transformowały w snach przeszłość oraz jak razem śniły przyszłość. Szczególnie fascynujące jest rozdział dotyczący śnienia wody i wodnych istot: delfin, wielorybów, fok.

Więcej na temat książki znajdziesz w tym filmie:

 

Źródło: naya.sellingo.pl