pułapka czasu

“Pułapka” czasu to film opowiadający historię Meg Murry oraz jej błyskotliwego brata Charles’a Wallace, którzy razem z przyjacielem Calvin’em, wyruszają w niesamowitą podróż poprzez alternatywne wymiary, aby odszukać zaginionego przed laty ojca naukowca. 

“Pułapka czasu”. Meg Murry jest normalną nastolatką, która na co dzień boryka się ze szkolnymi problemami. Mimo iż dziewczyna jest niezwykle inteligentna oraz odziedziczyła po swoich rodzicach – światowej sławy fizyków, talent do nauk ścisłych, staje się ona obiektem kpin i prześladowań ze strony kolegów. Jej życie wywraca się do góry nogami, kiedy jej ojciec znika w tajemniczych okolicznościach. Jej niezwykle błyskotliwy brat – Charles Wallace, zapoznaje ją z trzema tajemniczymi istotami (Oprah Winfrey, ReeseWitherspoon, Mindy Kaling). Twierdzą one, że są opiekunami i wojownikami światła. Przybyły one na Ziemię, aby pomóc dzieciom odnaleźć ich zagubionego w alternatywnych wymiarach ojca. Rodzeństwo, razem z przyjacielem Calvin’em, wyruszają w niesamowitą i pełną przygód podróż. Raz na zawsze odmieni ona ich życie oraz spojrzenie na cały, otaczający ich świat.

Meg z przyjaciółmi nie tylko będzie musiała zmierzyć się z potężnym złem, które chce opanować cały Wszechświat, ale również ze swoimi słabościami. Tylko dzięki temu będzie w stanie odnaleźć w sobie uczucie jedności z całym Stworzeniem oraz swoje wewnętrzne światło.