początek

Film “Początek” opowiada historię naukowca – biologa molekularnego, a zarazem ateisty, który znajduje dowód na istnienie reinkarnacji. Ian Gray (Michael Pitt), u progu przełomu naukowego, podróżuje do Indii w poszukiwaniu dziewczynki, która może obalić jego teorię i potwierdzić istnienie inkarnacji.

“Początek” to film Mike`a Cahilla, autora “Drugiej Ziemi”, wyróżnionej m.in. dwoma nagrodami na festiwalu Sundance w 2011 roku.

Doktor Ian Gray (Michael Pitt) poświęcił swoje życie zgłębieniu tajemnicy ludzkiego oka. Od lat robi zdjęcia tęczówek przypadkowych ludzi. Nigdy nie udało mu się znaleźć dwóch identycznych. Gray próbuje odtworzyć ewolucję oka. Chce wytrącić argument kreacjonistom, którzy twierdzą, że coś tak wyjątkowego jak oko, nie może być dziełem biologii, tylko Boga. W gromadzeniu i analizowaniu danych pomaga mu podzielająca jego pasję Karen (Brit Marling). Na drodze Iana pojawia się tymczasem wierząca w siły wyższe Sofia (Astrid Bergès-Frisbey), która zasiewa niepewność w świadomości naukowca. Kiedy więc Ian odkrywa, że tęczówka nowo narodzonego dziecka ma odpowiednik w jego bazie danych, zaczyna dopuszczać możliwość reinkarnacji.

 

Źródło: filmweb.pl