lucy

Lucy (Scarlett Johansson) mieszkająca na Tajwanie studentka zostaje namówiona przez swojego chłopaka do dostarczenia ważnej teczki pewnemu biznesmenowi.

Zanim jeszcze dziewczyna zorientuje się w co została wplątana, stanie się zakładniczką bezwzględnego pana Janga (Choi Min Sik). Na jego polecenie do organizmu Lucy zostanie chirurgicznie wszyta paczka z silną syntetyczną substancją przypominającą narkotyk. Przypadkowo substancja chemiczna rzeczywiście przenika do organizmu Lucy. Pod jej wpływem ciało dziewczyny zaczyna podlegać niewyobrażalnym transformacjom. Najbardziej doświadcza tego mózg, którego potencjał zostaje uwolniony i osiąga zdumiewające możliwości…

Dziewczyna z ogromną intensywnością zaczyna odczuwać wszystko, co znajduje się wokół niej. Powietrze, wibracje, ludzi, a nawet grawitację. Rozwijają się u niej również cechy nadludzkie. Pojawiają się zdolności telepatyczne oraz telekinetyczne, a także niezwykle rozległa wiedza oraz zapierająca dech w piersiach kontrola nad materią.