labirynt świadomości

“Labirynt świadomości” to polski thriller opowiadający historię młodej dziennikarki Heleny, która prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej serii samobójstw. W trakcie śledztwa, młoda kobieta wpada na trop firmy, która pod przykrywką badań, skupia krew miesięczną kobiet.

“Labirynt świadomości”. Przełożony zleca młodej dziennikarce Helenie (Oriana Soika) przeprowadzenie śledztwa. Chodzi o serię tajemniczych samobójstw, które mogą być ze sobą powiązanie. W trakcie śledztwa Helena wpada na trop podejrzanej firmy, która pod przykrywką badań, skupia krew miesięczną kobiet. Wkrótce okazuje się, że właściciel firmy – Victor, jest potomkiem nazistowskiego oficera. Jego dziadek należał do tajemniczej organizacji Vril, która w czasach II Wojny Światowej przeprowadzała serię eksperymentów w obozach koncentracyjnych. Dzięki pewnemu hakerowi, Helena poznaje Jakuba – młodego kabalistę, który wprowadza młodą dziennikarkę w tematy dotyczące mistycyzmu i Kabały. Helena podejrzewa, że właściciel firmy, kontynuuje nielegalne eksperymenty swojego dziadka. Im bardziej zagłębia się w tę tajemniczą sprawę, tym większe niebezpieczeństwo na siebie ściąga.

Film porusza takie tematy jak tajemnicza księga Henocha, księga Raziela oraz Nefilim, a także mistycznej więzi z fazami księżyca oraz aktywacji Trzeciego Oka.