interstellar

“Interstellar” oparty jest na teorii naukowej opracowanej przez fizyka z Caltech Kipa Thorne’a. Historia grupy badaczy, którzy dzięki nowo odkrytemu tunelowi czasoprzestrzennemu, pokonują granice do tej pory przekraczające ludzkie możliwości podróżowania w innym wymiarze. 

“Interstellar” to film, którego akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłość. Na skutek diametralnych przemian klimatycznych, Ziemia jest systematycznie unicestwiana przez panującą suszę i głód. Głównym zadaniem, stojącej przed obliczem zagłady ludzkości, staje się wyprodukowanie wystarczającej ilości żywności.

Były pilot NASA – Cooper (Matthew McConaughey), zajmujący się obecnie uprawą, wpada przypadkowo na trop dziwnej anomalii grawitacyjnej. Odkrywa on tajny ośrodek badawczy, w którym pracuje grupa naukowców pod kierownictwem profesora Branda (Michael Caine). Opracowują oni plan, który zakłada wykorzystanie wytworzonego w okolicach Saturna tunelu czasoprzestrzennego. Chcą w ten sposób umożliwić człowiekowi podróże międzygalaktyczne, które mogłyby posłużyć w odnalezieniu nowego domu dla ocalałej ludzkości. Cooper otrzymuje propozycję uczestniczenia w ekspedycji jako pilot statku Endurance. Mimo perspektywy wieloletniej rozłąki z ukochanymi dziećmi, pilot przyjmuje propozycję i wyrusza w najważniejszy lot kosmiczny w dziejach ludzkości.

 

Źródło: filmweb.pl