czwarty stopień

“Czwarty stopień” to film opowiadający historię psycholog dr Abigail Tyler (Milla Jovovich), która zaczyna nagrywać sesje z pacjentami mającymi psychologiczne urazy. Nieoczekiwanie odkrywa ona kilka niepokojących dowodów potwierdzających uprowadzenia jej pacjentów przez obcych.

“Czwarty stopień” jest prowokacyjnym thrillerem umieszczonym we współczesnym mieście Nome (Alaska), gdzie – w tajemniczy sposób, poczynając od lat 60. XX wieku – każdego roku odnotowywano nieproporcjonalną liczbę zaginięć. Pomimo wielorakiego śledztwa FBI w tej sprawie, prawda nigdy nie została odkryta.

Używając nie widzianych dotąd archiwalnych materiałów filmowych, wcielonych do filmu, “Czwarty stopień” ujawnia przerażające odkrycia wielu świadków. Ich relacje z wizyt obcych, które obrazują niepokojące i zbieżne u każdego szczegóły, których wiarygodność zostanie zbadana w filmie.

W 1972 roku ustalono skalę pomiaru dla kontaktów z obcymi. Gdy UFO zostanie zauważone, nazywane jest spotkaniem pierwszego stopnia. Gdy dowody są zgromadzone, znane jest jako spotkanie drugiego stopnia. Gdy następuje kontakt z istotami pozaziemskimi, jest to trzeci stopień. Następny poziom, uprowadzenie, jest czwartym stopniem. Ten kontakt był najtrudniejszy do udokumentowania… do tej pory.

 

Źródło: filmweb.pl