zwierzęta mocy

Zwierzęta to piękne i potężne istoty, których energia wspiera ludzi w ich życiu codziennym. Są dla nas nie tylko przyjaciółmi, ale i również opiekunami oraz niezwykle mądrymi nauczycielami. Jeżeli tylko zechcemy otworzyć się na ich mądrość, to zaobserwujemy jak pięknie można żyć w zgodzie z naturą i samym sobą. 

Zwierzęta mocy – duchowi przewodnicy i przyjaciele

Termin “Zwierzęta Mocy” pochodzi z kręgów szamańskich. Już od najdawniejszych czasów, w wielu zakątkach świata, szamani współpracowali z energiami duchowymi zwierząt. Byli dla nich przewodnikami i sprzymierzeńcami, którzy towarzyszyli im w ich duchowych wędrówkach.

Zwierzęta są duchowymi nauczycielami i opiekunami. Łącznikami z duchowym światem. Pomagają nam w codziennym życiu. Prowadzą nas oraz wspierają swoimi atrybutami.

Wierzy się, że już od dnia naszych narodzin, towarzyszy nam energia jednego ze zwierząt. Staje się on naszym osobistym zwierzęciem mocy. Towarzyszy nam w naszej codziennej wędrówce. Wspiera nas swoją siłą i przewodnictwem.

Zwierzęta mocy są naszymi duchowymi opiekunami, doradcami oraz przyjaciółmi. Inspirują nas oraz chronią. Często są odzwierciedleniem drogi, jaką wybrała sobie nasza dusza w obecnym wcieleniu.

Często towarzyszą nam w ważnych momentach i wydarzeniach pojawiających się w naszym życiu, przynosząc nam przesłanie lub ostrzeżenie.

Zwierzęta mocy – jak rozpoznać i przywołać swoje zwierzę mocy?

Jak zawsze kluczowa jest tu nasza intencja. Wystarczy wysłać jasną prośbę, poprosić o znak lub odpowiedź, a następnie cierpliwie czekać. Odpowiedź może przyjść do nas w formie snu, obrazu w reklamie, muzyce… możliwości jest wiele. Wystarczy być uważnym. Można również posłużyć się gotowymi już kartami ze zwierzętami mocy. Zdarzyć się może, że prowadzi nas przez życie nie jedno, ale kilka zwierząt mocy.

O co prosić swoje zwierzę mocy?

Tak naprawdę możemy je przywoływać do swoje życia w każdej sprawie. Są oni lojalnymi doradcami w kwestiach osobistych, partnerskich, zdrowotnych, duchowych, zawodowych i wielu innych. Mogą przekazać nam wartościowe wskazówki dotyczące tych aspektów życia, które wymagają naszej pracy oraz pomóc nam rozpoznać nasze zakłócenia fizyczne i emocjonalne.

Symbolika zwierząt mocy – co chcą nam przekazać nasi duchowi przewodnicy?

# BARAN – OGIEŃ, ODWAGA, SPONTANICZNOŚĆ

Baran wnosi do naszego życia ogień. Jest zwiastunem zmian i pomaga nam być ich inicjatorem. Daje nam siłę i odwagę do eksploracji “nowego”. Wzbudza w nas entuzjazm, który dodaje nam siły oraz zdecydowania do działania. Obdarowuje nas otwartością i spontanicznością. Pomaga nam dostrzec w trudnych sytuacjach ukryty potencjał, pomagając tym samym zmienić do nich nasze nastawienie. Dzięki temu będziemy w stanie pokonać wszelkie trudności i przeszkody oraz zyskamy odwagę do podejmowania się nowych wyzwań.

# BOCIAN – “NOWE”, SZCZĘŚCIE, DUALNOŚĆ

Bocian zwiastuje narodziny, szczęście i przyrost. Może oznaczać pojawienie się nowego towarzysza podróży na naszej drodze. Przybędzie on, aby wzbogacić nasze wnętrze oraz wesprzeć nas w rozwoju. Przygotujmy się na nowe, wspaniałe doświadczenia. Bocian swoim czarno-białym upierzeniem przypomina nam nie tylko o dualności tego świata, ale również o zależności pomiędzy przeciwieństwami. O tym, że wspólnie tworzą jedność, a jedno bez drugiego nie miałoby racji bytu.

# BORSUK – INTUICJA, RÓWNOWAGA, UZDROWIENIE

Borsuk przypomina nam o pozytywnym myśleniu. Uczy nas harmonizowania sił i energii. Przynosi nam przedwieczną wiedzę o świecie Natury oraz naszych korzeniach i przodkach. Wspiera nas w rozpoznaniu wewnętrznych prawd oraz uzdrawianiu ich. Przestrzega nas przed zamykaniem i wypieraniem naszej ciemnej strony, gdyż blokowana może zalać nas swoim impetem, siejąc spustoszenie w naszym życiu. Borsuk ostrzega nas również przed ciemną magią i demonami.

# DELFIN – RADOŚĆ, WRAŻLIWOŚĆ, TELEPATIA

Delfin obdarowuje nas błogosławieństwem i uzdrowieniem. Przynosi nam zdolność do  łączenia się siłami wyższymi. Daje nam spokój, miłość i ukojenie. Pomaga nam utrzymać energię na wysokim poziomie. Przestrzega nas przed krytycyzmem, wygórowanymi wymaganiami, naiwnością, ocenianiem oraz oszukiwaniem samego siebie.

# DZIĘCIOŁ – ZAUFANIE, EKSPLORACJA NASZEGO WNĘTRZA

Dzięcioł pragnie sprowadzić nas do naszego wewnętrznego domu. Nawołuje, abyśmy zajrzeli w głąb siebie i nawiązali kontakt z naszym wnętrzem. Mamy odnaleźć wiarę w nas samych, nasze zdolności i możliwości. Nauczyć się zaufać samemu sobie i pokochać siebie na nowo. Upomina abyśmy wsłuchali się w rytm życia, natury i naszego serca.

# FENIKS – PRZEMIANA, ODNOWA, ODRODZENIE

Przynosi nam światło Słońca i Ziemi oraz przedwieczną wiedzę i siły magiczne. Obdarza nas mocą przemiany, abyśmy zagoili nasze rany i mogli odrodzić się na nowo. Upomina nas, żebyśmy zaglądali do naszego wnętrza. Oczyścili się i odbudowali swoje siły oraz potencjały. Jest on strażnikiem jedności. Wspiera nas tylko wtedy, kiedy kierujemy się szacunkiem do prawd i praw obowiązujących we Wszechświecie.

# JASTRZĄB – DYNAMIZM, PRAWDA, KLAROWNOŚĆ

Jastrząb przynosi nam w darze wiele dynamizmu. Wyostrza naszą intuicję oraz wzmacnia połączenie z energią Ziemi, Słońca i palącym się wewnątrz nas Ogniem. Pomaga nam dostrzec rzeczy i sprawy takimi, jakimi są naprawdę. Odnaleźć się w ich znaczeniu. Pomaga nam realizować nasze wizje i marzenia. Urzeczywistniać nasze cele i projekty. W sytuacjach, które wymagają klarowności, ofiarowuje nam zdolność rozróżniania prawdy oraz uczciwość i zdecydowanie. Nawołuje, abyśmy w obliczu trudnych dla nas sytuacji, nie unikali ich i nie uciekali przed nimi, ale żebyśmy dobrze się im przyjrzeli. Obdarza nas także otwartością na bodźce i impulsy oraz odwagą do kreatywnego podążania za nimi. Uczy nas zaufania do nas samych oraz naszej intuicji.

# JEDNOROŻEC – CZYSTOŚĆ, PRAWDOMÓWNOŚĆ, KOSMICZNA SIŁA

Wzywa on nas do przypomnienia sobie, kim tak naprawdę jesteśmy. Utożsamia on delikatną, ale zarazem niezwykle potężną i krystalicznie czystą siłę. Przychodzi on do nas wtedy, kiedy jesteśmy już gotowi zobaczyć, jaki tak naprawdę jest świat. Otwiera nam oczy, ukazując prawdę. Przestrzega nas przed wypieraniem ciemnych aspektów naszego życia. Przed zbyt pochopnym działaniem, ale i również postawą ofiary i bezsilnością.

# JELEŃ – ŁAGODNOŚĆ, WITALNOŚĆ, DYNAMIZM

Jeleń przynosi nam w darze witalność oraz łagodność. Daje nam odwagę do podążania własną drogą oraz słuchania głosu naszej intuicji i serca. Nie tyle co nas prowadzi, co towarzyszy nam w naszym życiu. Swoją obecnością wspiera nas w przezwyciężaniu naszych trudności i słabości. Uczy jak radzić sobie z mroczną stroną życia oraz jak lepiej zrozumieć swoje uczucia i zaufać samemu sobie. Pomaga nam być bardziej otwartymi oraz uczy jak rozwijać i rozbudzać nasze talenty. Zwiększa naszą wrażliwość i odczuwanie. Nawołuje, abyśmy uważnie obserwowali świat wokół nas, dzięki czemu będziemy w stanie dostrzec i uchronić się przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Przypomina nam także o dbaniu o swoją własną przestrzeń i chronieniu jej oraz nas samych.

# KACZKA – RÓWNOWAGA, POKRZEPIENIE, ZDYSTANSOWANIE

Kaczka uczy nas połączenia ciała, świadomości oraz ducha. Przynosi nam umiejętność do zdystansowania się od emocji i opinii innych osób. Wskazuje nam drogę do prawdziwej siły naszego serca oraz uczy nas współczucia. Przestrzega nas przed kłamstwem, fałszem i iluzją.

# KOLIBER – RADOŚĆ, MIŁOŚĆ, HARMONIA

Koliber to posłaniec serca. Przynosi nam w darze miłość i równowagę. Otwiera nasze serca na pełnię stworzenia, pomagając dostrzec jego piękno. Swoimi wibracjami pomaga nam podnieść częstotliwość naszych serc. Uwrażliwia nas na subtelny głos naszej Duszy. Uczy nas odpowiedzialnego dysponowania naszą energią duchową. Obdarowuje nas umiejętnością dbania o naszą wewnętrzną przestrzeń. Wnosi w nasze życie równowagę i energię światła. Apeluje do nas, abyśmy żyli w harmonii i radości. Przestrzega nas przed próżnością i nieustannym stresem. Przypomina o tym, że to my decydujemy o tym, co i kogo wpuszczamy w naszą przestrzeń.

# KOŃ – WOLNOŚĆ, SIŁA, WYTRWAŁOŚĆ

Jest ucieleśnieniem wolności, wytrwałości oraz pasji do życia. Koń uczy nas dawania z siebie wszystkiego, co najlepsze. Chce nam pomóc w dźwiganiu naszych ciężarów i trudów codziennego życia. Jest zawsze gotowy do pomocy. Służy nam swoją siłą i wytrwałością. Jest przewodnikiem, który zaprowadzi nas do naszego wewnętrznego mistrzostwa. Pokazuje, że wolność to stan ducha, który odnajdziemy w naszym sercu. Otwiera również przed nami drogi do tajemnych światów oraz do poznania wszystkich aspektów życia, także tych z ciemnej strony. Przestrzega nas przed porywczością, niestałością i uporem.

# KOT – NIEZALEŻNOŚĆ, WOLNOŚĆ, DBANIE O SAMEGO SIEBIE

Kot przede wszystkim zwraca nam uwagę, żebyśmy zatroszczyli się o samych siebie. Gorąco nas do tego zachęca. Powinniśmy zapewnić sobie wszystko to, co tylko jest nam potrzebne do tego, abyśmy czuli się szczęśliwi i spełnieni. Przestrzega nas jednak przed niezdrowym egoizmem i manipulacją. Ostrzega nas przed atakami ciemnej magii i złych bytów.

# KROWA – OBFITOŚĆ, BŁOGOSŁAWIEŃSTWO, POMYŚLNOŚĆ

Przypomina nam, że nasze szczęście jest w nas samych. Przynosi nam w darze łaskę, miłość, akceptację, obfitość i współczucie. Apeluje, abyśmy przebaczyli sobie. Połączyli się  na powrót z naszym Źródłem. Zachęca nas do kreatywności i pokazania całemu światu naszego ukrytego piękna i potencjału. Przestrzega nas przed lenistwem, wyręczaniem się oraz niewykorzystywaniem swoich talentów, a także przed postawą ofiary i odwracaniem wzroku od trudnych i niewygodnych spraw.

# KRUK – MAGIA, KLAROWNOŚĆ POSTRZEGANIA, DELEKTOWANIE SIĘ ŻYCIEM

Kruk pojawia się w naszym życiu wtedy, kiedy posiadamy jakieś ukryte zdolności magiczne. Uczy nas dokładnego i klarownego postrzegania, abyśmy dostrzegli to, co na pierwszy rzut oka nie jest widoczne. Pomaga nam przebić się przez iluzję. Zachęca nas do podążania za prawdą i odkrywaniem świata. Nawołuje abyśmy nie uciekali przed swoim cieniem. Zachęca, żebyśmy poświęcili mu naszą uwagę – dotknęli go i zbadali. Uczy nas bycia w TU i TERAZ. Pokazuje jak uwolnić się z sideł przeszłości i przyszłości, abyśmy nauczyli się cieszyć i delektować życiem w chwili obecnej. W ten sposób będziemy w stanie poznać i zrozumieć misterium naszego życia.

# LEW – SIŁA, ODWAGA, ZAUFANIE DO SAMEGO SIEBIE

Lew jest uosobieniem siły, waleczności, odwagi i autorytetu. Rozjaśnia on wszelką ciemność. Uczy nas, abyśmy reagowali wtedy, gdy jest to niezbędne lub wtedy, kiedy tak czujemy. Mamy zaufać sobie i naszej intuicji. Wzywa nas do zaufania swojej wewnętrznej mądrości. Do odnalezienia w swoim wnętrzu siły, spokoju oraz skupienia. Mamy nauczyć się rozpoznawać ukryte w naszym sercu światło i poddać się jego prowadzeniu. Przestrzega nas przed rozpustą, agresją i niekontrolowaną złością, a także brakiem zaufania do samego siebie i wiary we własne możliwości.

# LIS – UZDROWIENIE, SAMOROZPOZNANIE, WYZBYCIE SIĘ LĘKÓW

Lis jest posłańcem dolnego świata, łącznikiem z królestwem naszych przodków. Pomaga nam dotrzeć do starych spraw, które wymagają rozwiązania i uzdrowienia. Prowadzi nas przez ścieżki życia w głąb naszej duszy. Pomaga nam wyzbyć się lęku w mierzeniu się z naszymi problemami i trudnymi doświadczeniami. Uczy nas dostrzegać to, co jest ukryte. Przynosi nam również połączenie z głosem naszego wewnętrznego JA. Pomaga nam nie tylko wyczuć fałsz, ale i rozpoznać nasze słabe punkty, talenty oraz nasze atuty. Pomaga znajdować dziury w polu energetycznym. Przestrzega nas przed chytrością i podstępem.

# ŁABĘDŹ – PRZEMIANA, PIĘKNO, INTEGRACJA

Łabędź przynosi nam w darze przemianę dla naszej duszy. Pomaga nam nawiązać z nią głęboki kontakt. Umacnia on także naszą wiarę w miłość. Apeluje, byśmy odważnie podążali jej drogą, bez względu na to, jak trudne może się to dla nas wydawać. Pomaga nam przywrócić nasze wewnętrzne piękno, wrażliwość i wdzięk oraz uczy nas jak pielęgnować w sobie te atrybuty. Przynosi nam także inspirację. Upomina, abyśmy obudzili w sobie uśpioną kreatywność naszej duszy i zaprezentowali jej piękno całemu światu. Obdarza nas także umiejętnością wyrażania się w ciszy, wytrwałością oraz odwagą. W doświadczeniach, kiedy cierpimy z powodu miłości i nieodwzajemnianych uczuć, pomaga nam poradzić sobie z bólem i smutkiem. Przestrzega nas przed lękiem, przed brakiem wiary w siebie, głębokim smutkiem oraz odkładaniem realizacji naszych marzeń i pragnień.

# MAŁPA – RADOŚĆ, ELASTYCZNOŚĆ, ORYGINALNOŚĆ

Małpa przypomina nam o radości z życia. Uczy, że dzięki naszej elastyczności i otwartości, odnajdziemy szczęście i radość w każdej sytuacji. Baw się – to główne przesłanie od małpy. Przestrzega nas ona przed materializmem, próżnością i fałszem.

# MOTYL – PRZEMIANA, LEKKOŚĆ, RADOŚĆ

Motyl to posłaniec przemiany. Jest jednym z najbardziej inspirujących i potężnych zwierząt mocy. Pojawiając się w naszym życiu zwraca on naszą uwagę na naszą duszę. Przygotowuje nas do rozpoczęcia kolejnego etapu przemiany, która dokona się w nas samych. Tak więc nie tylko zwiastuje zmianę, ale również pomaga nam w jej procesie. Przynosi dla nas radość i lekkość, które pomagają nam przemienić w nas energie, które nas do tej pory blokowały, ograniczały i hamowały. Pomaga nam dostrzec ten niepotrzebny ciężar. To czas, który pozwoli nam uporządkować nasze emocje, uczucia i myśli – bez zbędnego analizowania i roztrząsania. Pozwólmy sobie w ciszy oraz spokoju na zagłębienie się w sobie i spotkanie z naszą duszą. To etap uzdrowienia i transformacji. Nie możemy na siłę go przyspieszyć. Każdy przechodzi ten proces w swoim własnym tempie. Dajmy więc sobie tyle czasu, ile tylko będziemy potrzebować.

# MYSZ – RÓWNOWAGA, PRAWOŚĆ, WARTOŚĆ

Mysz wnosi do naszego życia równowagę oraz umiejętność umiejętnego poruszania się po życiowych doświadczeniach. Przypomina nam o naszej wewnętrznej sile i wartości. Przestrzega nas przed brakiem zaufania do samego siebie, izolacją i chaotycznym działaniem.

# NIEDŹWIEDŹ – STABILNOŚĆ, OCHRONA, BEZPIECZEŃSTWO

Niedźwiedź zwraca naszą uwagę na smakowanie i rozkoszowanie się słodyczą życia. Uczy nas samokontroli oraz samoobserwacji. Upomina, abyśmy żyli w zgodzie z naszym własnym rytmem, cyklami oraz w zgodzie z naturą. Pokazuje, że w ciszy i samotności, możemy odnaleźć odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. Przynosi nam ponadto wsparcie i ochronę. Razem z nim możemy czuć się bezpiecznie i bez lęku możemy podążać naszą ścieżką. Przestrzega on nas przed brakiem równowagi, marudzeniem i niezadowoleniem oraz obojętnością.

# NIETOPERZ – UKRYTA MĄDROŚĆ, INTUICJA, ODWAGA DO ZMIAN

Nietoperz uczy nas, abyśmy szukali nowych, niestandardowych ścieżek naszego życia i byśmy nie bali się nimi podążać. Sprawnie prowadzi nas w nasze najgłębsze i najciemniejsze zakamarki. Przypomina nam o tym jak ważny jest kontakt z naszą własną intuicją i bezgraniczne poleganie na niej. Przestrzega nas przed zazdrością, melancholią i obłudą.

# ORZEŁ – POTĘGA, WYŻSZE JA, POTENCJAŁ

Orzeł ukazuje nam ukryty w nas potencjał. Wskazuje nam pomocne narzędzia dzięki którym możemy się rozwijać. Pomaga nam ugruntować się i wzmocnić nasze zaufanie do samego siebie, co pomoże nam rozwinąć nasze skrzydła i dotrzeć do naszych niczym nieograniczonych możliwości. Uczy, że sami musimy przyjąć odpowiedzialność za swoje życie i każde nasze działanie. Prowadzi nas do naszego przeznaczenia i wzywa, abyśmy mieli odwagę żyć i podążać w zgodzie z nim. Uczy nas pełnego zaufania do boskiego przewodnictwa i słuchania głosu swojego serca. Może wskazywać również na konflikty z ojcem. Przestrzega nas przed egoizmem, zarozumiałością i bezwzględnym dążeniem do władzy.

# OSIOŁ – UMIAR, WYHAMOWANIE, SPOKÓJ, DYSTANS

Osioł pojawiając się w naszym życiu upomina nas do zachowania umiaru i wyhamowania pędu naszego życia. Wskazuje, że zatraciliśmy naszą wolność i radość z życia, a zamiast tego wpadliśmy w rutynę i przymus. Nawołuje do tego, abyśmy zwolnili i zatrzymali się na chwilę, aby złapać oddech i wytchnienie. Uczy nas dystansu do nas samych i sztywno nakreślonych reguł. Pokazuje nam, że nie wszystko przebiega zawsze zgodnie z naszym planem, ale zawsze jest to w zgodzie z planem boskim. Zaufajmy osłowi i poddajmy się jego prowadzeniu, a z całą pewnością zaprowadzi nas do naszego wewnętrznego Źródła.

# PAJĄK – PRZEZNACZENIE, SIŁA KREACJI, MARZENIA I WIZJE

Pająk zwraca naszą uwagę na naszą łagodną, żeńską część. Wspiera nas w odnajdywaniu naszej indywidualnej nici życia i wplataniu jej w całość boskiego stworzenia. Pokazuje, że jesteśmy wyjątkowi i całkowicie gotowi na to, aby pokazać to całemu światu. Przestrzega  nas przed lękiem, zatraceniem wiary w samego siebie, podłością oraz nadużywaniem swoich magicznych mocy.

# PIES – WIERNOŚĆ, PROWADZENIE, BEZWARUNKOWA MIŁOŚĆ

Pies jest wiernym towarzyszem. Przynosi nam w darze siłę i odwagę potrzebną nam do odnalezienia siebie samych oraz podążania naszą drogą. Towarzyszy nam zawsze we wszystkich trudnościach. Zawsze, kiedy czujemy się samotni, smutni lub boimy się czegoś, on służy nam swoim wsparciem oraz poradą. Oddaje się nam całkowicie, z całą swoją bezwarunkową miłością oraz wsparciem. Przypomina nam, że każdy nowy dzień jest zarazem nowym początkiem – czystą kartkę. Niezależnie od trudności i naszego samopoczucia powinniśmy próbować odnaleźć się w naszym codziennym życiu. Uczy, że nie powinniśmy ukrywać się przed trudami, a zaakceptować je i wyjść im naprzeciw. Pies stoi na straży naszej energii i chroni ją przed atakującymi nas siłami. Może ostrzegać nas przed okradaniem nas z naszej energii życiowej przez bliskich, znajomych lub ciemne byty. Przestrzega nas przed agresją i niepohamowaną złością, a także izolacją, pesymizmem i brakiem naszej elastyczności.

# PSZCZOŁA – PRZEZNACZENIE, CELE, PRACA, WYTRWAŁOŚĆ

Pszczoła przypomina nam o naszej misji, jakiej podjęliśmy się na nasze obecne wcielenie. Nawołuje nas, abyśmy skoncentrowali naszą energię i uwagę na tym, co się dzieje w chwili obecnej. Na szanse, które się przed nami pojawiają. Twój moment mocy jest właśnie teraz – mówi pszczoła. Przeszłość i przyszłość są jedynie iluzją. To właśnie teraz działamy i kreujemy naszą rzeczywistość – każdym naszym działaniem i wyborem. Bądźmy pracowici i wytrwali niczym pszczoła. Zaangażujmy się i skupmy całym sobą na tym co jest TU i TERAZ. Nie znaczy to, że nie mamy prawa marzyć i śnić, a jedynie o to, żeby nie marnować swojej energii na życie przeszłością lub przyszłością. Pszczoła uczy nas także rozpoznawania światła i ochrony przed cieniem. Pomaga nam także połączyć się z energią światła. Uczy, że kierując się wewnętrzną mądrością swojego serca oraz dzięki zjednoczeniu się ze swoim duchem, możemy przemienić materię oraz otaczającą nas rzeczywistość w słodki miód.

# PTAK – WIADOMOŚĆ, PRZESŁANIE, ZNAKI

Ptak jest posłańcem dobrej nowiny. Wiadomości, która zawsze zawiera w sobie świetlisty przekaz dla nas. Informuje nas o tym, aby pozostać uważnym, odczytywać pojawiające się w przestrzeni znaki, obserwować swoje sny, ponieważ ktoś chce powiedzieć nam coś ważnego. Ptak przestrzega nas przed nieobecnością w TU i TERAZ oraz zamknięciem się na mroczne aspekty naszego życia.

# SKORPION – CIEŃ, UZDROWIENIE, PEŁNIA JEDNOŚCI ŚWIATŁA I CIENIA

Skorpion upomina nas, abyśmy przyjrzeli się i zbadali nasz cień – ciemne zakamarki naszej duszy. Wręcz nawołuje nas do tego, abyśmy zagłębili się w naszym wnętrzu i zajęli się naszymi starymi ranami oraz wzorcami, które mogą wywoływać choroby. To co wywołuje u nas strach i lęk, blokuje w nas przepływ energii miłości. Jednocześnie skorpion uczy nas, iż ciemna i jasna strona życia wzajemnie się przenikają, a wypieranie którejkolwiek z nich, zachwieje równowagę. Prawdziwą siłę możemy odnaleźć tylko wtedy, kiedy połączymy oba te aspekty. Skorpion uczy, żebyśmy nie bali się ciemności, ponieważ kryje ona w sobie wiele potencjałów.

# SŁOŃ – MĄDROŚĆ, STABILNOŚĆ, SZACUNEK, WRAŻLIWOŚĆ

Słoń przynosi nam w darze wielką siłę oraz otwiera przed nami wrota do pradawnej mądrości Ziemi. Z jednej strony przynosi nam stabilność i siłę, a z drugiej – łagodność i wielką wrażliwość serca. Pomaga pielęgnować w nas porządek i poczucie sprawiedliwości. Uczy nas miłości i szacunku do całego życia i stworzenia. Ofiarowuje nam połączenie ze Źródłem i wyostrzoną intuicję. Uczy mądrości uniwersalnej oraz przestrzega przed lenistwem, ociężałością oraz lękiem przed nieznanym.

# SMOK – MOC, SIŁA, POTENCJAŁ, UWOLNIENIE

Smok jest zawsze zapowiedzią ważnych i wielkich wydarzeń. To wielki nauczyciel, który oczekuje od nas pełnego zaangażowania całego naszego potencjału. Przynosi nam w darze połączenie z potężnymi siłami, które drzemią w nas samych. Chce, abyśmy dokładnie się im przyjrzeli, okiełznali je, a następnie zintegrowali w sobie, dzięki czemu odkryjemy i rozwiniemy w sobie cały nasz potencjał i moc. Pomoże nam to doświadczyć siebie jako pełni i całości. Daje nam okazję na zmierzenie się z naszą drugą, uśpioną naturą, dzięki czemu będziemy mogli rozbudzić naszą ukrytą moc. Daje nam dostęp do prastarej wiedzy i mądrości Ziemi. Prowadzi nas do poznania wtajemniczeń, dzięki którym będziemy mogli dokonywać wielkich i niesamowitych rzeczy. Uczy nas także opanowania wielkiej sztuki, jaką jest wyobraźnia i fantazja. Jednocześnie ostrzega nas przed materializmem, samolubstwem, zbytnim pragnieniem kontroli i zawiścią.

# SOKÓŁ – CZUJNOŚĆ, HARMONIA, NOWE MOŻLIWOŚCI

Sokół przynosi nam w darze swoją czujność oraz wnikliwe spojrzenie na całokształt sytuacji. Przejmij całkowitą odpowiedzialność i kontrolę nad swoim życiem – przekazuje sokół. Pomaga przywrócić nam równowagę i harmonię, abyśmy mogli realizować swoją drogę oraz cele. Sokół prowadzi nas pewnie i zdecydowanie. Zawsze trwa wiernie u naszego boku. Przestrzega nas przed brakiem cierpliwości, impulsywnością oraz egocentryzmem.

# SOWA – MĄDROŚĆ, WTAJEMNICZENIE, WIZJE

Wzywa nas, abyśmy uaktywnili i całkowicie rozwinęli nasz potencjał, a także byśmy całkowicie zaufali naszej intuicji. Jej wsparcie pomoże nam przejść przez wszystkie ciemne zakamarki naszej duszy. Pomoże nam nawiązać trwały i stabilny kontakt z Uniwersalną Mądrością. Sowa przypomina nam również o kontakcie z naszą podświadomością. Tam czekają skarby, które tyko musisz zechcieć odkryć – przekazuje nam sowa. Wystarczy, że uwierzmy w to, że jesteśmy gotowi po nie sięgnąć. Przestrzega nas ona przed surowością oraz wywyższaniem się nad innymi.

# SZCZUR – INTELIGENCJA, INSTYNKT, PRZYSTOSOWANIE

Szczur przynosi nam w darze instynkt oraz nieprzeciętną zdolność uwagi i precyzji w wyborze “idealnego momentu”. Zdradza nam tajemnicę umiejętnego poruszania się po krętych i zawiłych ścieżkach doświadczeń. Uczy nas pewności siebie oraz bycia sobą, kiedy przebywamy w grupie. Przestrzega nas przed ciemnymi siłami, egoizmem oraz odizolowywaniem siebie od innych.

# ŚWINIA – SUKCES, SZCZĘŚCIE, DOBROBYT

Świnia daje nam nieprzeciętną siłę i odwagę do obrony naszej przestrzeni. Upomina nas, abyśmy nie bali się określać i chronić swoich granic. Uczy nas także radości z życia. Przypomina, że jest czas na pracę, ale i na zabawę, świętowanie i odpoczynek. Jesteś tu po to, aby cieszyć się życiem – naucza świnia. Pokazuje nam także jak odnaleźć i rozpoznać różnorodność bogactw, jakie codziennie dostarcza nam życie. Przestrzega nas jednak przed lenistwem, chciwością oraz żądzą.

# TYGRYS – SIŁA PRZEBICIA, KREACJA, NATCHNIENIE, ZACHWYT

Tygrys przynosi ze sobą zmiany, ale przybywa przede wszystkim aby nas chronić i prowadzić. Uczy nas, abyśmy zawsze podążali za tym, co dyktuje nasze serce. Pomaga nam wyznaczać swoje granice oraz dbać o naszą przestrzeń, a w razie potrzeby bronić jej. Pomaga nam również obrać cele oraz odnaleźć duchowy kierunek. Uczy nas jak zawalczyć oraz zadbać o siebie. Pomaga nam osiągnąć spełnienie, wolność i niezależność, jednocześnie otaczając innych troską, ochroną i miłością. Pokazuje nam jak stać się prawdziwym wojownikiem światła. Przestrzega nas przed agresją, bezwzględnością i tyranią.

# WAŻKA – LEKKOŚĆ, WYCISZENIE, EMOCJE, INTEGRACJA, ELASTYCZNOŚĆ

Ważka kieruje naszą uwagę na wyciszenie, lekkość, dynamikę oraz elastyczność. Pomaga nam zintegrować te aspekty w naszym życiu oraz pozbyć się wszelkich obciążeń, które zalegają nam na naszej duszy i sercu. Wspiera nas w integracji przeszłości i przyszłości, abyśmy mogli swobodnie cieszyć się tym co jest TU i TERAZ. Rozwija w nas ukrytą moc wojownika. Uczy nas sztuki opanowywania emocji oraz wzmacnia naszą intuicję. Daje nam unikalną umiejętność obserwowania spraw z różnej perspektywy oraz szybkiego dostosowywania naszych działań zanim sytuacja ulegnie zmianie. Uczy nas elastyczności, abyśmy umieli dopasować się do każdej sytuacji i byśmy tym samym mogli poruszać się w nich swobodnie bez żadnych ograniczeń. Pomaga nam również dystansować się od spraw, które nam szkodzą lub wcale nas nie dotyczą.

# WĄŻ – CIAŁO, ENERGIA ŻYCIOWA, PRZEMIANA

Wąż łączy nas z pradawnymi, żeńskimi misteriami. Przypomina nam o tym, żebyśmy zawsze słuchali swojego ciała, które w potrzebie zawsze wysyła do nas sygnały. Musimy je szanować i o nie dbać, tak jak i o naszą energię życiową. Jednocześnie przestrzega on nas przed, zazdrością, fałszem oraz zdradzaniem samego siebie.

# WIELORYB – WYCISZENIE, UGRUNTOWANIE, OCZYSZCZENIE

Wieloryb zachęca nas do zanurzenia się w naszym wnętrzu. To tam odnajdziemy wszystko to, co jest nam potrzebne. Ma to być dla nas czas wewnętrznego wyciszenia, wycofania się oraz zakorzenienia się w naszym wnętrzu i zjednoczenia się z naszą duszą. Zaufajmy jego sile, mądrości i doświadczeniu. Wieloryb przypomina nam o uzdrawiającej i oczyszczającej sile wody. Zachęca nas do korzystania z jej mocy i dobrodziejstw. Pijmy dużo wody, oczyszczajmy nasze ciało, umysł i emocje z wszelkich brudów, blokad i negatywnej energii.

# WILK – SIŁA, INSTYNKT, WOLNOŚĆ, ZMYSŁY

Wilk jest potężnym zwierzęciem mocy. Prowadzi nas po srebrnej ścieżce księżycowej mocy. Poddajmy się i zaufajmy jego prowadzeniu. Pomoże on nam sięgnąć do naszego Wyższego Ja. W darze dla nas ofiarowuje on nam swój instynkt, wyostrzone zmysły oraz zaufanie do naszej wewnętrznej siły. Uczy nas jak dopasować się do sytuacji, jednocześnie urzeczywistniając nasze cele i założenia oraz jak podążać swoją drogą pozostając przy tym sobą. Dodaje nam odwagi do bycia sobą. Uczy nas jak mamy walczyć o siebie oraz naszą wolność. Pokazuje jak osiągnąć swoje cele i marzenia bez wykorzystywania i krzywdzenia innych. Wyostrza naszą wrażliwość na odbiór przekazów wewnętrznych i uczy nas jak podążać ich ścieżką. Przestrzega nas jednocześnie przed fałszywymi ludźmi oraz krzywdzącymi nas relacjami, gdzie jesteśmy wykorzystywani, lub które działają na nas niekorzystnie.

# ŻABA – UZDRAWIANIE, PŁODNOŚĆ, JASNOWIDZENIE, PRZEMIANA

Atrybutem żaby jest siła uzdrawiania. Symbolizuje ona także płodność, przemianę oraz dar jasnowidzenia. Jako dar przynosi nam ona umiejętność dopasowywania się do różnych okoliczności,a także zdolność do integrowania naszych uczuć i emocji z naszym umysłem oraz materią ziemską. Pomaga nam znaleźć równowagę pomiędzy tymi dwoma elementami oraz w razie potrzeby zharmonizować je. Żaba pojawia się w naszym życiu, kiedy borykamy się z lękiem przed miłością, problemami z naszą seksualnością lub brakiem akceptacji siebie i swojego ciała. Jej niesamowita moc uzdrawiania pomoże nam zaakceptować to jacy jesteśmy. Pomaga nam odnaleźć równowagę pomiędzy naszym ciałem i duszą.

# ŻÓŁW – CIERPLIWOŚĆ, SPOKÓJ, ROZWAGA, RÓWNOWAGA

Żółw uczy nas przede wszystkim cierpliwości i wytrwałości. Upomina nas, byśmy nigdy nie podejmowali pochopnych decyzji, bowiem najszybsza droga, nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Spiesz się powoli – naucza żółw. Idee potrzebują czasu, aby dojrzeć. W darze przynosi on dla nas siłę spokoju, harmonii oraz równowagi. Uczy nas zaufania do Matki Ziemi oraz panowania nad swoim duchem, ciałem i umysłem. Prowadzi nas do naszego wnętrza. Przestrzega nas jednak przed ociężałością, lenistwem oraz unikaniem trudnych wyzwań.