szmaragdowa tablica

Szmaragdowa Tablica Thotha. Niesamowite starożytne tablice, które zostały podarowane ludzkości przez Thotha. Wyryta na nich wiedza, ma otwierać przed nami nowe ścieżki mądrości.

Szmaragdowa Tablica Thotha. Kim jest twórca Szmaragdowych Tablic?

Jedno z ostatnich zdań zawartych w przedmowie do tablic głosi:

“Czytaj. Wierz lub nie, ale czytaj. Wibracje w nich zawarte wywołają reakcję w Twojej duszy…”

Zapewne niektórzy z was kojarzą Thotha z mitologii egipskiej. Był utożsamiany z bogiem Księżyca oraz patronem mądrości. Zaliczano go do bogów-stwórców i uważano za wynalazcę egipskiego pisma – hieroglifów oraz kalendarza. Był ojcem arytmetyki, geometrii, muzyki, liczby i rysunków. W związku z tym był przede wszystkim opiekunem i patronem pisarzy oraz ludzi nauki i sztuki. Znany był także jako mag oraz lekarz bogów oraz ludzi – żywych i umarłych. Zazwyczaj jego wizerunek był przedstawiany jako postać ludzka z głową ibisa.

szmaragdowa tablica

Natomiast w tablicach jest napisane, że Thoth był mieszkańcem Atlantydy, który po zatonięciu jego ojczyzny, razem z pobratymcami udał się do Egiptu, gdzie rozpoczęli budowę nowej cywilizacji…

szmaragdowa tablica

Szmaragdowe Tablice Thoth`a Atlantydera

Tłumaczenie na język angielski i interpretacja przez

Doreal

Dosłowne tłumaczenie i interpretacja
jednego z najbardziej starożytnych i sekretnych
Wielkich Dzieł Starożytnej Mądrości.

Spis treści:

Przedmowa
Wprowadzenie do oryginału: Interpretacja Szmaragdowych Tablic

Tablica I: Historia Thotha, Atlantydera

Tablica II: Korytarze Amenti

Tablica III: Klucz do Mądrości

Tablica IV: Urodzony w Przestrzeni

Tablica V: Mieszkaniec Unalu

Tablica VI: Klucz do Magii

Tablica VII: Siedmiu Panów

Tablica VIII: Klucz Misteriów

Tablica IX: Klucz do Wolności Przestrzeni

Tablica X: Klucz Czasu

Tablica XI: Klucz Góry i Dołu

Tablica XII: Prawo Przyczyny i Skutku oraz Klucz do Manifestacji

Tablica XIII: Klucze do Życia i Śmierci

Uzupełniająca Tablica XIV: Prawo Przyczyny i Skutku

Uzupełniająca Tablica XV: Tajemnica Wszystkich Tajemnic

 

Przedmowa

Historia Szmaragdowych Tablic jest niezwykła i poza wszelkim zrozumieniem współczesnej nauki, a ich wartość antyczna nieoceniona. Szmaragdowe Tablice powstały 36 tys. lat. p.n.e. Ich twórcą jest Thoth, kapłan, król Atlantydy, budowniczy Wielkiej Piramidy w Gizie. To właśnie tam Toth umieścił swoją wiedzę o starożytnych mądrościach oraz zabezpieczył sekretne zapisy i przyrządy ze starożytnej Atlantydy. Dziś, niesłusznie, zbudowanie piramidy w Gizie przypisuje się Cheopsowi.

szmaragdowa tablica

Historia powstania

Przez około 16 tys. lat rządził starożytnym Egiptem, przypuszczalnie było to w latach 50 tys. – 34 tys. p.n.e. W tym czasie, starożytna barbarzyńska rasa, pośród której Thoth oraz jego pobratymcy osiedli się, zaczęła osiągać coraz wyższy poziom cywilizacyjny. Thoth był nieśmiertelny, co znaczy, że przezwyciężył śmierć. Mógł odejść wtedy kiedy wyraził taką wolę, a i nawet wtedy nie poprzez śmierć. Jego ogromna wiedza uczyniła go władcą nad różnymi koloniami Atlantów, włączając w to również te znajdujące się w Południowej oraz Centralnej Ameryce.

Kiedy nadszedł czas jego odejścia, wzniósł Wielką Piramidę nad wejściem do Wielkich Korytarzy Amenti, umieścił w niej swoje zapiski.

Wyznaczył strażników z pośród swoich najwyższych ludzi, którzy strzegli jego sekretu. W późniejszych czasach potomkowie owych strażników stali się kapłanami, przez których Thoth był utożsamiany z Bogiem Wiedzy. Kapłanami, którzy w czasach ciemności podążali jego ścieżką. W legendach, Korytarze Amenti stały się Zaświatami, Korytarzami Bogów. To właśnie tam udawała się dusza po śmierci na osąd.

 

szmaragdowa tablica

Po wielu wiekach, wizerunek osoby Thotha przeszedł w ciało mężczyzny w sposób opisany w tablicach. Inkarnował trzy razy, jego ostatnia znana inkarnacja była znana jako Hermes. W tej inkarnacji, pozostawił po sobie zapiski zwane współcześnie Szmaragdowymi Tablicami, późniejsza i znacznie pomniejszona wersja starożytnych tajemnic.

Tablice przetłumaczone w tej pracy, są dziesięcioma jakie zostały pozostawione w Wielkiej Piramidzie pod opieką kapłanów piramidy. Dziesięć, które zostały podzielone na trzynaście części dla wygody czytelnika. Dwie ostatnie są tak dalece sięgające w swojej wielkości, że dla Świata w czasach obecnych, jest zakazana ich publikacja w całości. Jednakże w tych, opisanych w niniejszym dokumencie, zawarte są sekrety, które okażą się wiedzą bezcenną dla poważnego ucznia. Nie powinny być one czytane tylko raz, ale dziesiątki razy, bo właśnie wtedy ich prawdziwe znaczenie zostanie ujawnione. Dorywcze czytanie da zaledwie przebłyski ich piękna, ale bardziej intensywna lektura poszukiwacza, rozpali jego ścieżkę mądrości.

Teraz parę słów o tym, w jaki sposób te wielkie sekrety zostały ujawnione współczesnemu człowiekowi po tak długim okresie ich ukrywania.

Historia ujawnienia starożytnych sekretów współczesnym

Jakieś 1300 lat p.n.e., Egipt. Starożytna kraina Khem była w rozsypce. Wiele delegacji kapłanów było wysyłanych w różne zakątki świata. Pośród nich byli również niektórzy z kapłanów piramid, którzy posiadali przy sobie Szmaragdowe Tablice. Używali ich jako talizmanu, dzięki któremu mogli zwiększać swój autorytet wobec mniejszych rangą kapłanów-rzemieślników pochodzących z innych kolonii atlantydzkich. Tablice były znane z legend, jako nośnik świadectwa Thotha.

Ta szczególna grupa kapłanów posiadająca tablice, wyemigrowała do Ameryki Południowej, gdzie odnaleźli oni kwitnącą wówczas rasę Majów, która pamiętała wiele ze starożytnych mądrości. Właśnie pośród nich, kapłani postanowili się osiąść.

W dziesiątym wieku, Majowie całkowicie zasiedlili półwysep Jukatan. Tablice zostały wtedy umieszczone  w pobliżu ołtarza, jednej z wielkich świątyń poświęconych Bogu Słońca. Po podboju Majów przez Hiszpan, miasta zostały opuszczone, a skarby świątyń zapomniane.

szmaragdowa tablica

szmaragdowa tablica

Należy tu rozumieć, że Wielka Piramida w Egipcie ciągle była i nadal jest świątynią inicjacji do wielkich tajemnic. Jezus, Solomon, Apoloniusz oraz inni byli do niej zapraszani. Skryba (który miał powiązania z Wielką Białą Lożą, która również pracowała razem z bractwem kapłanów piramid) był poinstruowany by odnowić i zwrócić starożytne tablice do Wielkiej Piramidy. To zadanie, po wielu przygodach, których nie ma potrzeby tutaj opisywać, zostało wykonane. Przed zwróceniem tablic, udzielono mu pozwolenia aby wygrawerowaną na nich mądrość przetłumaczył i przechował. Zostało to uczynione w roku 1925 i dopiero teraz zostało udzielone pozwolenie aby część z nich została ujawniona. Jest przewidziane, że wielu może z nich szydzić. Jednakże wielu prawdziwych uczniów będzie czytać pomiędzy ich wersami i będzie zyskiwać starożytną wiedzę. Jeżeli światło jest w Tobie, światło wyryte w tych tablicach odezwie się.

Materia Szmaragdowych Tablic

Dwanaście tablic składa się ze szmaragdowo-zielonej substancji, stworzonej drogą alchemicznej transmutacji. Są niezniszczalne, odporne na wszystkie żywioły i substancje. W efekcie, atomowa i komórkowa struktura jest stała, żadne zmiany w nich nigdy nie miały miejsca. W związku z tym, łamią prawo jonizacji materii.

Wyryte jest na nich pismo w starożytnym języku Atlantów. Pismo, które reaguje na odpowiednio dostrojone fale mózgowe. Uwalnia dorobek mentalnych wibracji w umyśle czytającego. Tablice są spięte obręczami wykonanymi ze stopu o kolorze złota, zawieszonego na „pręcie” z tego samego materiału.

To byłoby na tyle jeżeli chodzi o własności materii. Wiedza zawarta w nich jest podstawą starożytnych tajemnic. Dla tych, którzy czytają je z otwartymi umysłami, ich wiedza będzie wzrastać sto-krotnie.

“Czytaj. Wierz lub nie, ale czytaj. Wibracje w nich zawarte wywołają reakcję w Twojej duszy.”

szmaragdowa tablica

W Kosmicznej Harmonii,

Doreal
Najwyższy Głos Bractwa

Zobacz także:
Szmaragdowa Tablica Thotha – Wprowadzenie do oryginalnej interpretacji Szmaragdowych Tablic

 

Źródło: wikipedia.pl, wikpol.pl