merkaba

Święta Geometria: MERKABA. Przed snem poprosiłam mojego opiekuna o pokazanie mi drogi, która będzie dla mnie najlepsza. Wysłuchał mojej prośby i pokazał mi symbol. Szklany, poruszający się rotacyjnie i przeciwstawnie Sześcian, który po chwili przemienił się w Merkabę.

Okazała merkaba kręciła się tuż przede mną. Był to doprawdy niezwykły widok. Uradowana spojrzałam na anioła i z zachwytem w oczach zapytałam: “Czy to jest najlepsza droga dla mnie?”. Stojąc z boku, nieco ukryty w cieniu przytaknął twierdząco.

Wyrwałam się ze snu. Z szerokim uśmiechem na twarzy i ogromną radością w sercu, dziękowałam mojemu ukochanemu aniołowi za tą odpowiedź.

Szukając informacji na ten temat w internecie, znalazłam wiadomości dotyczące medytacji z Merkabą. Chciałabym się z wami podzielić tym znaleziskiem.

merkaba

Czym jest Merkaba?

Merkaba jest przeciwstawnie rotującym polem światła generującym poprzez swój ruch specyficzną geometryczną formę, która równocześnie oddziałuje na ducha i ciało.
To “wehikuł”, który pozwala umysłowi, ciału i duchowi uzyskać dostęp oraz doświadczać innych planów rzeczywistości i całego doskonałego potencjału Życia.
Prawdę mówiąc Merkaba jest czymś o wiele więcej niż to. Osoby, które nauczyły się medytacji Merkaby twierdzą, że dowiedzieli się więcej o sobie samych i połączeniu ze swoim Wyższym Ja. Przeszli na nowy poziom świadomości.

Merkaba to narzędzie, 
które pomaga ludziom wzbogacić ich własny potencjał.

 

merkaba

Jest krystalicznym polem energii obejmującym szczególną Świętą Geometrię, która łączy umysł, ciało i serce razem ze sobą. To pole energii powstało z rozwinięcia Świętej Geometrii dookoła ciała. Ma średnicę ok. 18 metrów, proporcjonalnie do wzrostu człowieka.
To geometryczne pole energii normalnie rotuje dookoła naszego ciała z prędkością bliską prędkości światła. Większość z nas spowalnia je albo nawet zatrzymuje całkowicie dlatego, ponieważ nie kontrujemy się na nim i nie używamy go. Kiedy to pole jest reaktywowane i wiruje prawidłowo, nazywane jest właśnie Merkabą.
Całkowicie zaktywowana Merkaba wygląda jak struktura galaktyki albo jak podstawowy kształt tradycyjnego, latającego spodka.

merkaba

Merkaba umożliwia nam doświadczanie rozszerzonej świadomości. Łączy nas z potencjałem świadomości i przywraca pamięć nieskończonych możliwości naszego ludzkiego istnienia.
Kiedy medytacja Merkaby jest wykonywana prawidłowo, dochodzi do płynnej integracji naszej cząstki kobiecej – tej intuicyjnej i receptywnej, z męską – tą aktywną i dynamiczną w naszym umyśle i duszy.

merkaba

Co to znaczy Merkaba? 

Merkaba powstaje przez połączenie trzech słów:

“MER” – “KA” – “BA”

Słowa te pochodzą z języka starożytnego Egiptu i w dokładnym tłumaczeniu oznaczają:

CIAŁO – UMYSŁ – DUCH

Na całym świecie, wśród wielu kultur, istnieje wiele odmian słowa Merkaba:
Merkabah, Merkava, Merkavah,…

MER odnosi się do specyficznego rodzaju Światła, tak jak było ono rozumiane w Egipcie w czasie panowania XVIII Dynastii, zanim reorientacja religii nie wprowadziła wojny pomiędzy Bogiem, a całe Stworzeniem.
MER było widziane jako dwa pola Światła wirujące w przeciwnych kierunkach, ale w tej samej przestrzeni (koło w kole). Te pole jest generowane kiedy osoba wykonuje rodzaj specjalnego oddechu.

KA nawiązuje do indywidualnej Duszy/Ducha osoby.

BA oznacza sposób interpretacji rzeczywistości przez ducha. W naszej rzeczywistości BA jest zwykle definiowane jako ciało lub rzeczywistość fizyczna. W innych wymiarach, gdzie dusze nie posiadają ciała, BA odnosi się do niesionych przez nie percepcji lub interpretacji rzeczywistości.

merkaba

Merkaba zapewnia osobie, która ją uaktywniła, całkowitą ochronę tworzoną przez Miłość Wszechświata, a także uruchamia proces wewnętrznego uzdrawiania i odmłodzenia ciała fizycznego, emocjonalnego i duchowego.

Jest to wehikuł, “rydwan” z Boskiego Światła, wykorzystywany przez Mistrzów do połączenia się z tymi, którzy dostroili się do wyższych poziomów.
To ten sam rydwan Światła, o którym wspomniał Ezekiel w Biblii.
W tradycji hebrajskiej, oznacza właśnie “rydwan lub tron Boga” – rydwan wznoszący człowieka do Bożego tronu/ przed oblicze Boga.

Skąd się wzięła Merkaba?

Melchizedek twierdzi, że każdy człowiek posiada nieaktywną Merkabę.
Trzynaście tysięcy lat temu wiedzieliśmy o sobie coś, o czym teraz zupełnie zapomnieliśmy.
Wiedzę o Merkabie ludzie znają z czasów Atlantydy. To tam była ona przechowywana jako największa tajemnica. Potem odkryli ja Egipcjanie, a od nich rozprzestrzeniła się na inne kraje i cywilizacje.
Dwu wymiarowy symbol Merkaby znajduje się na fladze Izraela. Tam w dawnych czasach MerKaBa (czytaną również jako MerKaVa), utożsamiano z wspomnianym wcześniej boskim rydwanem umożliwiającym międzywymiarową podróż i wzniesienie człowieka przed oblicze Boga.

merkaba

Kształt Merkaby

Merkabę tworzą dwie piramidy o trójkątnej podstawie. Są one skierowane względem siebie w opozycji i przenikają się nawzajem.
Jeden z trójkątów – zwany Męskim, Słonecznym albo Mieczem – skierowany jest wierzchołkiem w górę. Kręci się w lewo.
Drugi trójkąt to Kielich, Trójkąt Żeński, Tetraedr Ziemi i kręci się w prawo.

Bryłę Merkaby można stosować nie tylko jako wzmacniacz wibracji przy medytacji, ale również jako ekran ochronny, narzędzie służące oczyszczaniu ludzi i miejsc z negatywnej energii.

Co nam daje Merkaba?

To idealna ochrona przed penetracjami naszego pola energetycznego przez złe energie, podczepy i blokady.
To również wzmacniacz wibracji, nie tylko w czasie medytacji, ale również w naszym życiu codziennym.
Merkaba pozwala na kontakt ze Źródłem, łączy świat ciała z Duchem. To olbrzymia droga na skróty, jeśli chcemy doświadczać kontaktu z innymi światami, rozwijać się duchowo.
Przez niektóre cywilizacje Merkaba nazywana była pojazdem, który pozwala na kontakt z niebem, z wyższym wymiarem.

merkaba

Jak aktywować Merkabę?

Nie ma jednej metody aktywowania Merkaby. Niektórzy wykonują przy tym ćwiczenia oddechowe, inni szepczą komendy z liczbami, wchodzą w medytację.
Według Toma de Winter, przedstawiciela Przebudzenia Oświeconego Serca i ucznia Melchizedeka, medytacja Merkaba to 17 oddechów połączonych odpowiednimi mudrami i komendami dotyczącymi prędkości i kierunków rotacji pola. Te dane maja pochodzić ze starożytnej tradycji Atlantów, a pośrednio od Egipcjan.

merkaba

Najprostsza Medytacja Merkaby

 

Krok pierwszy:

Rysujemy lub wyobrażamy sobie płaską Merkabę na ziemi. Możemy nawet wydrukować sobie jej symbol na kartce i położyć przy łóżku, aby każdego dnia zaczynać dzień od wejścia w Merkabę.

Krok drugi:

Stajemy na rysunek (fizycznie lub w wizji). W krótkiej medytacji wyobrażamy sobie, że trójkąty stają się przestrzenne.
Trójkąt Żeński sięga nam lekko nad klatkę piersiową. Trójkąt Męski dotyka podstawą naszych ud. Możemy w tym kształcie stać lub usiąść w lotos.
Kolor Merkaby zależy od wizji i naszych intencji. Może być fioletowym kolorem Archanioła Zadkiela, niebieskim Archanioła Michaela lub srebrzysty albo złoty.
Gdy wizja jest już pełna, spróbujmy wprawić trójkąty w ruch. Męski w lewą, żeński w prawą. Kiedy to się uda, całość otaczamy w wizji złotym Kwiatem Życia.

Krok trzeci:

W wizji lub fizycznie zaczynamy iść. Postawmy pierwszy krok, a poczujemy, ze Merkaba nas nie opuszcza i mimo naszego ruchu wciąż jesteśmy w jej centrum. Wychodząc z wizji wracamy do materii, ale Merkaba wciąż jest wokół nas.

Merkaba działa aktywnie około 48 godzin. Później trzeba ją ponownie aktywować. jeśli chcemy ją zdjąć wcześniej, wystarczy wziąć prysznic z taką intencją.

merkaba

Na sam koniec chciałabym jeszcze wrzucić bardzo ciekawy wywiad z Tomem de Winter, w którym mówi on o energii Sfinksa i Piramidy Cheopsa.

 

Źródło: merkaba.ezoteria.pl, akademiaducha.pl