archetyp

Archetyp Bogini – narodziny nowego. Wiele mówi się i pisze o wschodzie oraz przebudzeniu Bogini i Kobiecości przynoszącej równowagę w świecie. I rzeczywiście, kobieca energia wzrasta, a wiele kobiet i mężczyzn doświadcza otwierania się serca.

Podczas gdy nosiciele przeważającej ilości kobiecej energii goją swoje rany, które powstały na wskutek tłumienia ich uczuć i wrażliwości, nosiciele przeważającej męskiej energii leczą rany powstałe na wskutek tłumienia swoich uczuć i wrażliwości. Oboje zarówno uzdrawiają w sobie potrzebę bycia pod kontrolą.

Kobieta oczyszcza w sobie potrzebę manipulacji i przywiązania, a Mężczyzna – potrzebę utrzymania władzy i ucieczki, kiedy robi się zbyt emocjonalnie.

Dla obu stron przyjmowanie tej kobiecej energii skutkuje pełną realizacją. Jest to ostateczne zrównoważenie. Męskość teraz oddaje hołd kobiecości, ponieważ stała się jej częścią. Docenia nową jakość odczuć i bycia. Po drugiej stronie kobiecość z honorem integruje w sobie boską męskość. Męską siłę i niezłomność oraz jakość prowadzenia. Dla kobiecości i męskości wszystko się zmienia.

Na początku wydaje się to być zbyt przytłaczające, ale dla tych, którym wystarczy siły i odwagi aby to objąć i przepracować, pojawią się niesamowite uprawnienia. Z siłą, którą nikt by nawet nie podejrzewał, że jest możliwa. Stajemy się niezwyciężeni. Jednak ta niezwyciężoność oparta jest na współczuciu i miłości, a nie na walce i strachu. Teraz, wrażliwość jest naszą największą siłą. Stajemy się w pełni zharmonizowani. Yin i Yang zawarte w jednej osobie.

Archetyp Bogini – pojawienie się nowego

Jedno, co jest bardzo ważne to, aby zrozumieć, że rozwijająca się obecnie moc Bogini nie jest odrodzeniem czegoś co istniało tutaj przedtem, ale jest pojawieniem się nowego archetypu – nowego modelu. Pierwszy raz męska i żeńska energia wchodzą w pełną równowagę. A więc – Jaki jest ten nowy archetyp? Jakie cechy przejawia?

Teraz przez pewien czas, za każdym razem, kiedy rozważałam nad tematem nowego Archetypu Bogini, pokazywała mi się Pippi Langstrumpf. Była jednym z bohaterów z mojego dzieciństwa. Czytałam książki i oglądałam filmy niezliczoną ilość razy. Bardzo chciałam być i żyć tak jak ona. Wtedy nie miałam pojęcia, że opowiadania Astrid Lindgren zawierają bardzo silne kody aktywacyjne, przygotowujące mnie i wielu innych na to, co miało nadejść.

Tak więc wczoraj po raz pierwszy od czasów dzieciństwa oglądałam Pippi. I to było dla mnie tak uderzające doświadczenie, widząc nowy Archetyp Bogini tak doskonale reprezentowany przez jej postać. Teraz – dlaczego miałabym mówić, że nową Boginię reprezentuje mała dziewczynka z piegami, dziwnym ubraniem i rudymi, sterczącymi warkoczami? Pozwól, że wprowadzę cię trochę do tej opowieści…

W niemieckiej wersji utworu Pippi śpiewa: “Ich mach mir die Welt widewidewie sie mir gefällt” oraz “Und jeder der uns mag, kriegt unser Einmaleins gelehrt”.

Tłumaczenie tekstu da nam (przetłumaczone ze strony w języku ang.):

“Stworzę mój wielki świat, tak jak mi się podoba”

oraz

“I każdy, kto nas lubi, będzie nauczony naszego 101”

Tak na marginesie: “101” w świętym kodowaniu oznacza początek duchowej podróży, 1 jest liczbą nowych początków, a 0 reprezentuje Najwyższą Siłę Boską.

Dla mnie jest ona mistrzem twórcą z bardzo wysokimi wibracjami wesołości, radości, współczucia i wdzięczności. Jak zapewne wszyscy wiemy, wibracje, którymi emanujemy, tworzą naszą rzeczywistość. Tak więc, rzeczywistość Pippi jest światem pełnym obfitości, miłości i szczęścia. Jest potężną latarnią. Drogowskazem, który wie, że ludzie rezonujący z jej wibracją będą do niej przychodzić, kiedy będą gotowi na jej prawdę i styl życia. Nie próbuje nikogo przekonywać, ani nie biega rozpaczliwie, aby znaleźć przyjaciół. Ci, którzy do niej przychodzą, są gotowi nauczyć się jej 101. Jej sposobem na życie jest życie wypełnione szczęściem i perfekcyjną równowagą.

Kiedy byłam dzieckiem, rodzice zawsze powtarzali, że to tylko bajka, a prawdziwe życie jest zupełnie inne i nie mogę być taka jak Pippi albo wieść życia takiego jak ona. Teraz, po moim przebudzeniu jestem absolutnie pewna, że to jest dokładnie kierunek, w którym zmierza życie moje i wielu innych. Już tego doświadczam i jest to wielce ekscytujące.

Powiedziawszy to, przedstawiam cechy, jakie w moich oczach charakteryzuje Archetyp Bogini Nowej Ziemi:

1. Jest dziecinna i zabawna

Pippi uwielbia zabawę. Odkrywa swoje otoczenie bez jakiegokolwiek oceniania. Ona po prostu widzi, co dzieje się wokół niej i cieszy się, że tego doświadcza. Jest ciekawa. Wiele się uczy tylko obserwując. Kocha przygody. Wymyśla nowe gry, uwielbia tańczyć i śpiewać. Zaraża wszystkich innych swoją radością.

2. Jest nieustraszona

Pippi mieszka sama w jej willi Villekulla. Nigdy nie zamyka drzwi, każdy kto chce może wejść – nawet złodziej, którzy próbują ukraść jej torbę złota.

3. Jest silna

Ma niesamowitą siłę. Może nawet podnieść konia bez żadnych problemów. Wie jak korzystać ze swojej energii i jak kierować ją do jednego fizycznego działania. Nigdy nie nadużywa swojej siły, ale zawsze używa ją w dobrej sprawie.

4. Dba o siebie i innych

Chociaż mieszka sama, dobrze dba o siebie, swoje zwierzęta i jej dom. Sprząta, wie jak gotować i piec. Robi to z wielką miłością do siebie i swoich zwierząt. Przygotowuje nawet małą choinkę i talerz serów dla małej myszy żyjącej w jej domu.

5. Jest zrównoważona energetycznie

Pipi posiada idealną równowagę męskiej i żeńskiej energii. Jest w takim samym stopniu dziewczynką, jak i chłopcem. Jest bardzo wrażliwa. Nie kryje się ze swoimi uczuciami. Jest bardzo jasna i precyzyjna w tym czego chce i tym co robi bez potrzeby kontroli. Kocha być i robić.

6. Jest pełna współczucia

Widzi dobro w każdym człowieku. Nawet w złodziejach, którzy wielokrotnie próbowali ukraść jej złoto. Wybacza i dzieli się swoim bogactwem z innymi. Dzieli się jedzeniem i swoim złotem.

7. Jest szczodra i sprawia jej przyjemność dzielenie się swoim bogactwem

Pippi jest bogata na wiele sposobów. Miłość, zdrowie i pieniądze. Ma wielu przyjaciół, wszystkie dzieci ją kochają. Sprawia jej absolutną radość dzielenie się bogactwem ze wszystkimi. Kupuje cukierki i zabawki dla wszystkich dzieci oraz świąteczne prezenty dla każdego, kto do niej przyjdzie z wizytą.

8. Nie ma żadnych oczekiwań

Żyje w tej chwili, nie oczekuje niczego co ma się zdarzyć. Pozwala się zaskakiwać wszystkim co przyniesie jej nowy dzień. Wie, że każdy dzień będzie ekscytujący, bez konieczności planowania i kontrolowania czegokolwiek.

9. Idzie z prądem

Płynie ciągle za swoim sercem i intuicją. Nie popada w rutynę. Jest beztroska i ufa życiu i temu jak płynie. Każdy dzień jest inny i kocha tą nieprzewidywalność życia. Wie, że każdy dzień jest magiczny i pełny niespodzianek, bez potrzeby kontroli, żadnych oczekiwań czy interpretacji.

10. Jest kreatywna

Pippi jest twórcza. Kocha rysować, piec śmieszne ciasteczka na święta, wymyślać nowe gry, tworzy nowe słowa oraz tworzy wynalazki i wiele, wiele więcej…

11. Kocha siebie

Pippi jest bardzo pewna siebie i zawsze stawia siebie na pierwszym miejscu. Uwielbia swoje rude włosy i piegi. Gdy widzi billboard w aptece, jak pozbyć się piegów, wchodzi do środka i informuje właściciela sklepu, że posiadanie piegów nie przysparza jej cierpienia, że są wspaniałe i ona je kocha.

12. Jest autentyczna

Pippi jest absolutnie wierna sobie. Nie gra, czy też nie próbuje spełniać oczekiwań innych. Nie obchodzi ją, co inni myślą o niej, po prostu robi swoje. Czy to będzie taniec na ulicy, noszenie za dużych butów czy też pończoch każdej w innym kolorze.

13. Jest całkowicie wolna

Nie chodzi do szkoły, bo ona i jej tata nie widza żadnego sensu w tematach nauczanych w szkole. Jest właścicielem materii, domu i torby złota, ale nie jest do nich przywiązana. Lubi je tak długo, jak długo ma do nich dostęp. Przyznaje, że w bogactwie nie chodzi o pieniądze. Nie ma załączników systemu i jest niezależna od kogokolwiek. Nie jest nikomu nic winna. Jest całkowicie wolna i może robić co chce. Nie jest częścią systemu, ale zauważa go, nie bardzo rozumiejąc, dlaczego ludzie żyją w takim stanie.

14. Jest głęboko połączona z Ziemią i Naturą

Czuje się bardzo połączona z przyrodą i ziemią. Dużo czasu spędza na zewnątrz i traktuje drzewa, rośliny i zwierzęta z należytym szacunkiem.

15. Kocha bezwarunkowo i nie osądza

Widzi dobro w każdym. Nie osądza nikogo, za to co zrobił. Inspiruje ludzi do zmiany ich działań i swojego otoczenia.
Kocha ojca i matkę bezwarunkowo, ale bez żadnych zobowiązań. Jej matka jest w niebie, a ojciec na Południowym Morzu. Wie, że jej matka ciągle jest dla niej. Dużo z nią rozmawia. A kiedy ojciec przychodzi z wizytą, pozwala mu odejść bez smutku. Wie, że jego miłość zawsze jest jej przekazywana i wróci do niej w pewnym momencie.

16. Lubi samotność, tak samo jak towarzystwo

Dla Pippi nie ma problemu bycia samym. Lubi tworzyć i bawić się na własną rękę, tak samo jak w towarzystwie z innymi.

 

Pisanie tego porusza mnie dogłębnie. Czuję jakby długi sen stawał się prawdą. Dzięki przeskoku do 5 wymiaru i rozkwicie kobiecości, prowadzących do beztroskiego, pełnego radości i obfitego życia w perfekcyjnej równowadze pierwiastka męskiego i żeńskiego, takiego jak Pippi stanie się nie tylko możliwe, ale stanie się prawdą.

Vera Ingeborg

 

“Dzielę się tym tekstem w oparciu o channeling jaki otrzymałam oraz w oparciu moich własnych doświadczeń i/lub doświadczeń moich klientów. Nie twierdzę, że dzielę się prawda ostateczną. Zachęcam wszystkich, aby wzięli to, co rezonuje z nimi i odnaleźli własną prawdę i mądrość. Ponieważ jest to uniwersalna mądrość, nie roszczę sobie żadnych praw autorskich. Proszę jedynie udostępnić zawartość tego tekstu, zachowując tą wiadomość końcową, żeby treści nie zostały przekręcone. Dziękuję Tobie. Z Miłością i Światłem – Vera Ingeborg.”

 

Źródło: lovehaswon.org