wszechświat

Cały Wszechświat działa według określonych zasad, które zostały wykreowane na drodze procesu tworzenia. Każda istota jest zobowiązana ich przestrzegać, a niewiedza nie zwalnia nas z odpowiedzialności.

Wszechświat – spis 20 praw w nim obowiązujących:

1. Prawo pustki

Wszystko zaczyna się od pustki, ale pustka zawsze się wypełnia. Żeby coś w życiu zmienić, najpierw trzeba zwolnić miejsce i przygotować grunt, pozbyć się fałszywych przekonań i starych nawyków.

„Jeśli nie podoba Ci się gdzie jesteś, zmień to. Nie jesteś drzewem”. Jim Rohn

2. Prawo rogatki

Szanse nigdy nie są dane z góry. Zawsze pojawiają się po tym, jak się podejmie wewnętrzną decyzję. Ważne więc przejść przez zaporę. Siła intencji otworzy drogę do realizacji marzenia.

„Każde marzenie jest nam dane wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia”. Richard Bach

3. Prawo pozycji neutralnej

Żeby zmienić kierunek życia, trzeba się zatrzymać. Jesteś dokładnie tam, gdzie powinieneś być tu i teraz.

4. Prawo zapłaty

Płacimy zarówno za działanie i bezczynność, co prawda różną cenę. Bezczynność kosztuje więcej , a unikanie błędów oraz niepowodzeń nie czyni nas szczęśliwymi. Jeśli zwlekasz z podejmowaniem decyzji, oznacza to że już podjąłeś decyzję zostawić wszystko po staremu.

5. Prawo myślenia

Myśl jest materialna. Wszystko o czym myślimy, marzymy i czego się boimy zawsze objawia się w rzeczywistości.

„Człowiek staje się tym, o czym myśli”. R. W. Emerson

6. Prawo przyczyny i skutku

Wszystko, co dzieje się w życiu jest skutkiem myśli i działań. Więc jeśli coś idzie źle, przyczyny trzeba szukać wewnątrz siebie.

„Słaby człowiek wierzy w los, silny człowiek wierzy w przyczynę i skutek”. R. W. Emerson

7. Prawo przyciągania

Życie zawsze odpowiada oczekiwaniom. Dostajemy to, czego oczekujemy. Myśl, której poświęcamy czas, działa jak magnes, przyciągając do naszego życia wydarzenia.

„Dostaniesz to, na co liczysz”. Arystoteles

8. Prawo podobieństwa

Podobne przyciąga podobne. W życiu nie ma przypadków. Przyciągamy to, co odpowiada naszym oczekiwaniom, intencjom i myślom.

„Uważaj na swoje myśli – to one są początkiem twoich czynów”. Laozi

9. Prawo lustra

Świat wokół nas działa jak duże lustro. Wystarczy przyjrzeć się w nim, żeby zobaczyć, nad czym warto popracować u siebie. Świat sam w sobie nie niesie dobra ani zła. Jest obojętny do człowieka. Wszystko, co się dzieje jest tylko odbiciem myśli, uczuć i zachowań.

10. Prawo akceptacji

Nie wiemy, co jest słuszne, a co nie. To na ile jesteśmy w stanie zaufać wszechświatu stanowi naszą pewność w jutrzejszym dnie. Jeśli żyjemy z przekonaniem, że wszystko co się dzieje, idzie ku dobremu, to tak właśnie będzie.

„Sukces polega nie na unikaniu problemów, a na ich pokonaniu. Sprawy zawsze toczą się dobrze dla tych, którzy wyciągają wnioski”. John Wood Campbell

11. Prawo prośby

Jeśli o nic nie prosimy, niczego nie dostaniemy. Poproś a będzie Ci dane.

„W centrum twojej istoty masz odpowiedź, Ty wiesz, kim jesteś i wiesz, co chcesz”. Laozi

12. Prawo ograniczeń

Nie da się przewidzieć wszystkiego. Każdy widzi i słyszy to, co jest w stanie zrozumieć i zaakceptować. Percepcja zależy od naturalnych ograniczeń. Z całym pragnieniem nie możemy kontrolować wszystkiego, co dzieje się w życiu. Warto pamiętać, że to, co się wydarzyło raz to przypadek, dwa razy to zbieg okoliczności a trzy razy to schemat. Jeśli jakaś sytuacja w twoim życiu się powtarza, warto się zastanowić, czego chce cie nauczyć.

13. Prawo przemiany

Niemożna zmienić życia nie podejmując działań. Jeżeli chcemy zmian, musimy wziąć całą odpowiedzialność za to, co dzieje się w naszym życiu i stać się panem swojego losu.

„Jeśli nie wiesz do jakiego portu płyniesz żaden wiatr nie będzie właściwy”.  Seneka

14. Prawo rozwoju

Najtrudniejszymi decyzjami w życiu są te, których unikamy, ale w końcu i tak będziemy musieli je podjąć. Im dłużej odkładamy, tym trudniejsze będą okoliczności, w których konieczne jest podjęcie decyzji.

„Twoje słabości to są Twoje niezrealizowane możliwości”. Teun Marez

15. Prawo taksówki

Jeżeli nie ty wybierzesz trasę swojego życia, możesz wylądować gdziekolwiek. Im dłużej idziemy czyjąś drogą, tym trudniej jest wrócić na swoją.

„Życie jest jak psi zaprzęg. Jeśli nie jesteś na przedzie, widok nigdy się nie zmienia”. Lewis Grizzard

16. Prawo wyboru

Życie, które przeżywamy jest rezultatem naszego świadomego, bądź nieświadomego wyboru. Ciągle dokonujemy wyboru. Zawsze mamy wybór. Nawet jak nic nie wybieramy, to też dokonujemy wyboru.

17. Prawo równowagi

Nikt nie lubi zmian. Chęć zmiany zawsze napotyka opór, stare trzyma na miejscu. Ważne jest znaleźć sposób na oderwanie się ze starego i nauczyć się utrzymywać równowagę.

„Prawdziwe zmiany nigdy nie są łatwe. Człowiek się zmienia tylko wtedy kiedy musi się zmienić”. Teun Marez

18. Prawo harmonii

Do pełni szczęścia zawsze nam czegoś brakuje. Cieszyć się małym jest trudne, ale najtrudniejsze to cieszyć się dużym.

19. Prawo reakcji łańcuchowej

Jeśli nie będziemy kontrolować naszych myśli, to one będą kontrolować nas. Lekki lęk może szybko przerodzić się w fobię. Musisz nauczyć się kierować strumień myśli.

„Zbyt wielu ludzi myśli o bezpieczeństwie zamiast o szansie. Wydają się być bardziej przestraszeni życiem niż śmiercią”. James Francis Byrnes

20. Prawo energii

Im wyższy jest poziom naszego rozwoju, tym więcej możliwości przed nami się otwiera i tym więcej możemy wziąć od wszechświata i oddać z powrotem. Ważne by wymiana energią była sprawiedliwa. Jeśli oddajesz więcej niż bierzesz, zakłócasz równowagę, co może doprowadzić do wyczerpania emocjonalnego.

wszechświat

Źródło: anahatablog.com