przykazania boże

Wszechświat jest sprawiedliwy i działa według określonych zasad, których nie da się pominąć. Jeśli coś idzie w Twoim życiu źle, najprawdopodobniej przyczyna leży w Twoim postępowaniu. Oto przykazania boże, które podpowiedzą Tobie, na co powinieneś zwracać szczególną uwagę w swoim życiu. 

Cięższe okresy w życiu to dla nas najlepsze możliwości rozwoju. Są to lekcje, które uczą nas różnych wartości i pomagają nam stawać się lepszym. Wiara w wyższy sens wszystkiego, co się dzieje i akceptacja pojawiających się wydarzeń pomoże nam odnaleźć wewnętrzny spokój i równowagę.
Te przykazania boże pomogą nam sobie przypomnieć, co tak naprawdę w naszym życiu jest najważniejsze i zainspirują nas aby odkryć w sobie szczęście i radość. Pozostałe przyjdzie samo.

#1 Radość

Cierpienie jest niepotrzebne. Degraduje naszą istotę. Człowiek jest stworzony do radości.

#2 Miłość

Im więcej miłości i dobra dajesz, tym lepsze staje się nasze życie i życie naszych bliskich. Każda osoba umie kochać, więc dzielmy się swoją miłością. To przyniesie dobrobyt w każdej sferze naszego życia.

#3 Przypadki nie istnieją

Przypadków nie ma – nawet chaos jest doskonałym systemem. Pamiętajmy, że wszystko we Wszechświecie jest logiczne. Jedno wywodzi się z drugiego, każde słowo albo czyn niesie swoje konsekwencje dobre albo złe. Czyńmy więcej dobra, aby utrzymywać bilans.

#4 Myślmy pozytywnie

Jeśli w myślach zamieszka na stałe wiara, nadzieja i miłość – wszystko się ułoży i nabierze nowych kolorów. Nie ma sensu robić czegokolwiek ze złym nastawieniem.

#5 Pomagajmy

Pracujmy nad sobą. Wykorzystujmy swoje talenty. Podajmy pomocną dłoń tym, którzy tego potrzebują. Pomagając ludziom wokół siebie, pomagamy również sobie.

#6 Bądźmy spokojni

Nie unośmy się. Zawsze zachowujmy spokój, a w zamian dostaniemy szczęście.

#7 Zaufajmy

Zaufajmy, że wszystko ułoży się według najlepszej myśli, to właśnie tak się wtedy zadzieje. Wiara – to największa siła napędowa.

#8 Słuchajmy siebie

Znamy odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, musimy tylko nauczyć się wsłuchiwać się w siebie. Pozwolić głosowi intuicji i serca dochodzić do momentu podejmowania decyzji. Usłyszymy ten głos w sobie dzięki medytacji i pracy z szóstą czakrą.

#9 Pamiętaj, że zawsze jesteś kochany

Nawet jak podejmujemy nieprzemyślane decyzje i robimy coś złego, zawsze miejmy nadzieję na wybaczenie. Jest siła, która kocha nas niezależnie od popełnianych przez nas czynów.

#10 Nie osądzajmy

Jeśli krytykujemy innych – też będziemy krytykowani, jeśli kłamiemy – zostaniemy okłamani. Traktujmy innych mądrze.

#11 Nie obwiniajmy nikogo

Człowiek sam jest winien wszystkich kłopotów, które mu się wydarzyły – negatywne myślenie, niewyrażona złość, żal, nienawiść zmieniają życie na gorsze.

#12 Prosperujmy!

Mamy wszystko co potrzebne, aby żyć szczęśliwie. Tak naprawdę nie potrzebujemy w życiu tak dużo, jak mamy w zwyczaju myśleć.

#13 Bądźmy miłosierni

Okażmy współczucie wściekłej osobie. Uśmiechnijmy się do pesymisty. Ale nigdy nie zachowujmy się tak, jak oni.

#14 Rozwijajmy się

Jeśli się nie rozwijamy, nie poszerzamy horyzontów świadomości, to szkodzimy sobie. Zatrzymanie w rozwoju osobistym pociąga za sobą nieszczęście.

#15 Nie “Za co?”, tylko “Po co?”

Wiedzmy, że wszystko co nam się przydarza, ma swój głęboki sens. Zawsze starajmy się go odnaleźć.

 

Źródło: anahatablog.com