anioł stróż

Kim jest Anioł Stróż? Czy Ty także masz swojego Anioła Stróża? Jak możesz się z nim kontaktować? O co go prosić? 

Każdy z nas ma swojego osobistego, anielskiego opiekuna. Nasz Anioł Stróż jest przy nas już od chwili naszych narodzin. Możemy zwrócić się do niego o pomoc oraz wsparcie kiedy tylko będziemy tego potrzebować. Będzie przy nas zawsze i wszędzie, kiedy go tylko o to poprosimy. Jest on naszym Duchowym Przewodnikiem, Przyjacielem, Patronem.

W czym więc objawia się niezwykłość naszego anielskiego opiekuna?

Większość z nas zwraca się ze swoimi troskami i problemami bezpośrednio do archaniołów: Michela, Gabriela, Uriela. Do najwyższej instancji anielskiej. Czy to źle? Nie, ale jest lepszy sposób. Warto do pomocy zaangażować naszego Anioła Stróża.

Każdy anioł/archanioł ma swoją unikalną specjalizację. I jeżeli nie jesteśmy pewni do jakiego z aniołów powinniśmy zwrócić się z naszym problemem, tutaj będzie właśnie pomocny nasz Anioł Stróż. Wystarczy, że poprosimy go o pomoc w danej sprawie, a on zaniesie naszą prośbę do odpowiedniego, anielskiego specjalisty w danym temacie. Tak więc jego obecność w naszym życiu, zdecydowanie bardziej ułatwia nam kontakt z istotami z wyższych wymiarów.

Pamiętajmy, że najważniejszą rolą Anioła Stróża, jest przede wszystkim wspieranie i ochrona swojego podopiecznego. Nasz anioł nie odstępuje nas nawet na krok.

Aniołowie są dosłownie zawsze i wszędzie. Swoją pracę wykonują w wielu miejscach naraz. Wiedzmy, że Anioł jest emanacją szczególnej mocy i energii, która egzystuje nieprzerwanie na każdym poziomie Wszechświata.

anioł stróż

Jak poznać imię swojego Anioła Stróża?

Każdy Anioł Stróż ma swoje imię. Jak możemy je poznać?
Jeżeli bardzo chcemy poznać imię naszego anielskiego opiekuna, to wystarczy, że głośno wyrazimy taką intencję. Najważniejsze jest to, aby tą prośbę wyrazić prosto z serca, a następnie puścić w przestrzeń i już o niej nie myśleć. Musi to byś swobodny przepływ. Pojawiające się wątpliwości, oczekiwanie, czy też zniecierpliwienie blokują przyjście informacji zwrotnej.

Imię naszego anioła, jak i on sam, może przyjść do nas w naszym śnie lub medytacji. Imię może pojawić się spontanicznie w naszych myślach. Możemy usłyszeć cichy głos w głowie wypowiadający dziwnie brzmiące imię, lub nawet zobaczyć je na bilbordzie, usłyszeć w filmie, czy też w muzyce. Jest naprawdę wiele możliwości, a nasi opiekunowie bywają naprawdę kreatywni.

Jak komunikować się z Aniołem Stróżem?

No właśnie. Każdy z nas ma swojego osobistego Anioła Stróża, ale mało kto potrafi się z nim skontaktować. Pozornie… Ponieważ do kontaktu z Aniołem Stróżem jest potrzeba tylko szczera chęć i intencja płynąca prosto z serca.

Na pewno większość z nas zna ze swojego dzieciństwa słowa modlitwy “Aniele Boży”. Jest to jedna z niewielu modlitw kościelnych, która nie została zmanipulowana i nie utraciła swojej prawdziwej mocy. Będzie ona także bardzo przydatna w nawiązywaniu bliższej relacji z naszym Aniołem Stróżem:

“Aniele Boży, stróżu mój,
Ty zawsze przy mnie stój.
Rano, wieczór, we dnie, w nocy
Bądź mi zawsze ku pomocy,
Strzeż duszy i ciała mego,
zaprowadź mnie do życia wiecznego.”

anioł stróż

Musimy zdać sobie także sprawę z jednej rzeczy. Nasz kontakt z aniołem, może nie koniecznie przypominać bezpośrednią rozmowę (w cztery oczy) z przyjacielem.
Więc w jaki sposób objawi się nam jego obecność?
Zazwyczaj pomoc i wsparcie od aniołów objawia się w sposób bardzo subtelny i “nieinwazyjny”. Może to być nasz wewnętrzny głos (sumienie). Nagle pojawiająca się myśl typu: “Stój! Nie idź tam!”, “Nie rób tego!”. Wskazówki mogą znajdować się w zasłyszanej przypadkowo rozmowie innych ludzi, czy też w filmie lub piosence. Anioł może nawet podesłać do nas osobę, która będzie w stanie pomóc nam w rozwiązaniu naszych problemów. Ponownie, możliwości jest wiele, a anioły są bardzo pomysłowe! Ważne jest to, abyśmy byli otwarci i uważni na ich pomoc.

O co możemy poprosić swojego anioła?

Tak naprawdę możemy zwracać się do swojego Anioła Stróża z każdą troską i każdym problemem. Zawsze z chęcią nam pomoże. Jednak obowiązują trzy zasady:

  • Nasza intencja musi być zawsze czysta/szlachetna – nasza prośba nie może być ukierunkowana na wyrządzenie krzywdy innemu człowiekowi/istocie.
  • Jeżeli chcemy pomocy/wsparcia od naszego Anioła Stróża, to musimy go o to poprosić – sam bez naszej zgody, czy też wyraźnej prośby, nie może ingerować w nasze życie.
  • Nie powinniśmy zwracać się do niego w sprawach, z którymi możemy poradzić sobie sami, a których po prostu nie chce nam się robić.

Nikt (oczywiście poza nami) nie zna nas lepiej i nie wie o naszej sytuacji życiowej więcej niż nasz osobisty, anielski opiekun. Prośmy go codziennie o pomoc w naszych problemach i troskach. Posiada on naprawdę niesamowitą moc sprawczą. Nie tylko pomaga nam osobiście, ale także za jego pośrednictwem otrzymamy pomoc od innych Aniołów i Archaniołów. Zaprośmy więc jego do naszego codziennego życia. Dziękujmy za jego obecność i pomoc. Budujmy z nim piękną, stabilną relację, a nie będzie w naszym życiu takiej sytuacji, w której zostaniemy pozostawieni sami sobie bez wsparcia i pomocy.