szyszynka

Szyszynka (trzecie oko lub pineal gland) to gruczoł, znajdujący się w naszym mózgu, który reguluje nasz zegar dobowy. Steruje nim kiedy jesteśmy aktywni, a kiedy śpimy – produkuje melatoninę, hormon odpowiedzialny za relaks i sen organizmu. Pełni rolę zegara biologicznego.

“Jeżeli pojawiają się u nas problemy ze skupieniem się podczas medytacji lub z zapamiętywaniem snów albo po prostu ogarnia nas poczucie zatracenia i oddzielenia od Źródła, to problemem może być właśnie nieprawidłowo działająca szyszynka.”

W szyszynce wytwarzana jest także dimetylotryptamina (tzw. „molekuła duszy”), która ma wpływ na nasze postrzeganie „innych wymiarów” i aktywizuje u człowieka podwyższone stany świadomości. Mimo, że jest to najbardziej tajemnicza część ludzkiego ciała, to pełni ona bardzo ważne funkcje. Zanieczyszczenia we współczesnym środowisku sprawiają, że jej funkcjonowanie znacznie ulega ograniczeniu i upośledzeniu.

Zwapnienie szyszynki to problem, który dotyka większość ludzi, szczególnie tych mieszkających w dużych miastach. Zwapnienie powodowane jest miedzy innymi przez duże ilości fluoru i fosforu, znajdującego się w wodzie pitnej, paście do zębów i śmieciowym jedzeniu. 

Rtęć to kolejna naprawdę zła trucizna dla szyszynki. Nie pozwól, aby to dostała się do Twojego ciała. Plomby amalgamatowe w zębach są toksyczne dla szyszynki – należy je usunąć. Wszystkie wytwarzane obecnie szczepionki medyczne są również skażone rtęcią. Thimerosal (środek konserwujący szczepionki) to inaczej metyl rtęci i jest bardzo trudno usunąć go z mózgu po jego dostaniu się tam. Unikaj jedzenia ryb i owoców morza, takich jak krewetki. Tuńczyk i mięso delfinów jest szczególnie szkodliwe ze względu na zawartość rtęci – większe ryby mają wyższe stężenie rtęci w swoich tkankach

Alkohol i palenie również muszą naturalnie odejść wraz z emocjonalnym przywiązaniem do korzystania z nich (zwykle pod owym przywiązaniem kryje się kwestia własnej wartości lub nierozwiązany uraz). Zniknąć muszą również toksyny takie jak: sztuczne słodziki (aspartam), rafinowany cukier, fenyloalanina, wszystkie numery konserwantów zaczynające się od E 1, dezodoranty (zwłaszcza antyperspiranty z toksycznym aluminium jako podstawowym składnikiem czynnym), środki chemiczne, dentystyczne płyny do płukania ust oraz odświeżacze powietrza.

szyszynka

Najlepszym sposobem, aby ochronić swoją szyszynkę, to wyeliminować z diety sklepowe jedzenie i natychmiast wyrzuć zwykłą pastę do zębów zastępując ją np. olejem kokosowym z sodą oczyszczoną lub pastami pozbawionymi fluoru.

Aby pomóc organizmowi oczyścić szyszynkę dodajmy do swojej codziennej diety:

#1 Spirulina, chlorella, młody jęczmień

Są bogate w witaminy, składniki mineralne i przeciwutleniacze. Te i inne pokarmy bogate w chlorofil pomagają usuwać metale ciężkie i toksyny, zwiększają poziom tlenu w organizmiewzmacniają twój układ odpornościowy.

#2 Cilantro (Kolendra siewna)

Jest źródłem witamin i minerałów takich jak wapń, fosfor, żelazo, mangan, magnez, kwas foliowy, niacynę, beta karoten oraz witaminy B, C, A i K. Liście kolendry przyspieszają wydalanie metali ciężkich:  rtęci, ołowiu i aluminium z organizmu. Spożywanie pietruszki również jest dobrym rozwiązaniem.

#3 Owoc lub pasta z tamaryndowca

Badania wykazały, że tamaryndowiec jest bardzo skuteczny w usuwaniu fluoru z organizmu. Może on nawet mobilizować fluor odłożony w kościach. Jest wtedy wydalany z moczem.

#4 Olejek z oregano

Ma bardzo silne działanie przeciwbakteryjne i oczyszczające i wspomaga organizm w oczyszczaniu. UWAGA! olejek z oregano jest bardzo silny i należy go stosować z umiarem i odpowiednio rozcieńczony, aby nie spowodować podrażnień.

#5 Olej konopny

Aktywny chemicznie składnik w konopiach, (Tetrahydrokanabinol – substancja psychoaktywna) THC, atakuje wszystkie zmutowane komórki w organizmie, przy jednoczesnym wzmacnianiu zdrowych komórek. Czynny składnik konopi również samoistnie dekalcyfikuje szyszynkę. Im więcej go spożywamy, tym lepiej działa. Pomaga bardzo gotowanie potraw lub spożywanie oleju konopnego, aby wchłonąć jak najwięcej THC.

#6 Jod

Jest pierwiastkiem, który ogranicza wchłanianie przez organizm toksycznego fluoru. W jod bogate są takie pokarmy jak szpinak, brokuły, wodorosty i ryby. Można również uzupełnić jod dzięki jodynie, wtedy wchłoniemy go przez skórę.

#7 Ocet jabłkowy i kombucha

Mają bardzo silne działanie oczyszczające i pomagają w odwapnianiu szyszynki, a także w usuwaniu aluminium z organizmu człowieka. Dodatkowo rozpuszczają kamienie nerkowe i stabilizują poziom cukru we krwi.

#8 Buraki (lub sok z buraków)

Zawierają bor, który stabilizuje poziom wapnia w organizmie i usuwa metale ciężkie i inne szkodliwe związki, takie jak fluorki. Buraki zawierają dużo witamin z grupy B, które są pomocne w utrzymaniu zdrowia i energii na poziomie komórkowym.

#9 Surowe Kakao

Naturalne, surowe kakao zawiera ogromną ilość przeciwutleniaczy i pobudza szyszynkę do prawidłowego działania.

szyszynka

Minerały pomocne w procesie oczyszczania szyszynki

Uszkodzone komórki mózgowe można wzmacniać za pomocą Tiaminy, znanej również jako Witamina B1, jest istotnym składnikiem odżywczym, którego potrzebują wszystkie tkanki, nie wyłączając mózgu. Znajduje się ona w takich produktach spożywczych jak pełne ziarna zbóż, orzechy, fasola, groszek i ziarna soi.

Także spożywanie Witaminy K, która spełnia istotną rolę w metabolizmie wapnia u człowieka pomoże nam w procesie odwapniania szyszynki.

Magnez jest również tutaj bardzo ważnym minerałem. Kiedy ilość magnezu w organizmie spada, wówczas aby nadrobić jego braki ciało uwalnia z kości i zębów wapń. Podwyższony poziom wapnia we krwi sprawia, że większa jego ilość odkłada się w narządach miąższowych – nerkach, jajnikach i szyszynce również. Aby utrzymać wapń w kościach i zębach, a nie w stawach i tkankach miękkich, potrzeba stałych dostaw magnezu.

Magnez jest zdolny do odwrócenia związanego z wiekiem zwyrodnieniowego zwapnienia struktur naszego organizmu i w ten sposób może przyczynić się do jego odmłodzenia.

Magnez odgrywa także bardzo ważną rolę w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Jon magnezu jest atomem, któremu brakuje dwóch elektronów, co prowadzi do szukania innych atomów w celu ich przyłączenia. Kiedy toksyczne metale ciężkie takie jak ołów, kadm, aluminium pojawią się w organizmie, magnez wchodzi z nimi w reakcje, powodując obniżenie ich toksyczności i wydalenie wraz z moczem. Ponadto glutation – ważny antyoksydant nie może być syntetyzowany bez udziału magnezu.

W celu przyswojenia magnezu najlepiej stosować chlorek magnezu do kąpieli. Powierzchnia absorpcji przez skórę jest ogromna, o wiele większa niż w przewodzie pokarmowym.

Jeżeli chcecie bardziej zapoznać się z tematem szyszynki, to polecam wam ten film:

 

Źródło: akademianatury.pl, wogrodzienowejziemi.pl, akademiaducha.pl