kasztany

Jak zapewne większość z nas wie, kasztany to symbol naszej polskiej złotej jesieni. Trudno jest sobie wyobrazić ten czas, kiedy to liście na drzewach kolorowane odcieniami żółci i czerwieni, pozbawiony jest gromadki rozbawionych dzieci zbierających pięknie błyszczące kulki pod dostojnie stojącym drzewem. Jednak jak już wielokrotnie się okazuje – Matka Natura nie tylko ładnie się prezentuje, ale również dostarcza nam wartościowych i pełnych niezwykłych właściwości roślin i owoców, które mogą pomóc nam w naszym codziennym życiu. 

Kasztany – naturalne odpromienniki

Rozglądając się wokół, możemy śmiało powiedzieć, że ludzkość znajduje się obecnie w dobie rozkwitu technologicznego. Codziennie pojawiają się coraz to bardziej wymyślne nowinki technologiczne, a kiedy już ośmielimy się pomyśleć, że raczej nic więcej nie można już wynaleźć – zostajemy ponownie zaskoczeni jakimś super gadżetem lub sprzętem. Technologiczny wyścig trwa w najlepsze i ma tylko jedno zadanie – utrzymywać wysoką sprzedaż i docierać do jak największej liczby konsumentów spełniając ich nieokreślone jeszcze zachcianki.

Teoretycznie nie ma w tym nic złego. Przecież to właśnie dzięki dzisiejszej technologii, żyjemy wygodniej, możemy komunikować się z całym światem, czy też podróżować po nim. Technologia ułatwia nam naszą pracę oraz pomaga nam w codziennych czynnościach.

Tak więc rozwój technologiczny jest podstawą rozwoju naszej dzisiejszej cywilizacji. Jednak jeżeli chodzi o nas i życie na Ziemi to sytuacja ma się trochę inaczej. Okazuje się bowiem, że technologia, która ma poprawiać standard naszego życia, stała się również naszym cichym wrogiem.

Dlaczego?

Większość z nas wie, że podstawą działania smartfonów, komputerów czy też większości innych sprzętów, są oczywiście niewidzialne dla ludzkiego oka fale elektromagnetyczne.

Natomiast nasze ciało to cud natury i można je również porównać do bardzo skomplikowanego mechanizmu, którego podstawą funkcjonowania, tak jak w przypadku sprzętów technologicznych, jest nic innego jak właśnie elektryczność. Elektromagnetyczne impulsy nerwowe, z każdą sekundą naszego życia, z niewiarygodną prędkością przeszywają ścieżki neuronowe dostarczając informacje prosto do naszego mózgu.

Dzisiejsza technologia otoczyła Ziemię wielką siatką elektromagnetyczną, która niestety wpływa na wszystkie żyjące na niej istoty. Można powiedzieć, że sztucznie wywołane fale elektromagnetyczne zakłócają pracę wszystkich organizmów na planecie.

Czy możemy się jakoś przed tym bronić? Tak!

Tu z pomocą przychodzi nam sama natura. Globalny wzrost ludzkiej świadomości sprawia, że coraz częściej zwracamy się do niej o pomoc.

Przykładowo coraz więcej ludzi przekonuje się o niesamowitych właściwościach ziół i innych leczniczych roślin, z którymi farmaceutyki nie mają szans konkurować.

Również zamiast siedzieć przed komputerem lub wylegiwać się przed telewizorem, żeby odpocząć, często wybieramy spacer czy też inną aktywność fizyczną na zewnątrz. Zauważamy wtedy, że mamy o wiele więcej energii, niż po całym dniu leżenia na kanapie.

A więc, tak jak było wspomniane wyżej, nasza planeta poprzez rozwój technologi została pokryta siatką elektromagnetyczną, która zakłóca pracę organizmów na niej żyjących. Aby ochronić się przed jej szkodliwym promieniowaniem wystarczy:

Pozbierać kasztany!

Kasztanowce to piękne drzewa, które już swoim wyglądem emanują niezwykłym majestatem. Dzięki przeprowadzonym badaniom i eksperymentom nad promieniowaniem okazało się, że kasztany posiadają właściwości pochłaniające szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne.

Noszone w kieszeni 2-3 kasztany działają dla nas jak naturalny odpromiennik, chroniąc nas przed negatywnym wpływem fal elektromagnetycznych.

Świetnym pomysłem będzie również ustawienie kilku kasztanów przy silnych źródłach szkodliwego promieniowania np. przy telewizorze czy też naszym komputerze.

Geometryczne ustawienie kasztanów skutecznie zatrzymuje i pochłania wszelkie, nieprzyjazne dla nas energie emitowane przez sprzęt elektroniczny.

Należy jednak pamiętać, że zbyt duża ilość kasztanów w naszej przestrzeni może również wpłynąć na nas negatywnie. Tutaj idealnie sprawdza się powiedzenie: “Co za dużo – to nie zdrowo!”. Posiadają one bardzo silną energię i nie każdemu może ona służyć. Trzeba być tego świadomym, dlatego też nie przesadzajmy z ich ilością. Mogą wystąpić u nas takie objawy jak ból głowy lub migreny, poddenerwowanie czy też apatia.

Trzeba również pamiętać, że ponieważ pochłaniają one szkodliwe promieniowanie, to trzeba je regularnie wymieniać. A ponieważ mało kto z nas posiada w domach odpowiednie urządzenia pomiarowe, które pozwoliłyby nam sprawdzić ich stan promieniowania, to powinniśmy wymieniać je regularnie przynajmniej co 2-3 tygodnie.

Natura jest pewnego rodzaju zaawansowaną technologią, która chce nam służyć. Jeżeli tylko otworzymy się na nią i dobrze się rozejrzymy, to dostrzeżemy jej ogromny potencjał. Korzystanie z jej darów może okazać się dla nas kluczem do nowego rozdziału rozwoju naszej cywilizacji.