bratnia dusza

Doktor Clarissa Pinkola Estés, amerykańska poetka i psychoanalityk jungowski podpowiada nam, jak wybrać partnera, który będzie dla nas niczym bratnia dusza, oraz z którym będziemy mogli stworzyć stabilny związek na całe życie.

Bratnia dusza – Jak wybrać właściwego dla siebie partnera

1. Wybieraj tak, jak byś był niewidomy. Zamknij oczy i spróbuj zobaczyć, dlaczego pokochałeś tę osobę. Na przykład, za jego życzliwość, wierność, umiejętność intuicyjnego zrozumienia twoich uczuć, głęboką więź, gotowość zadbania o ciebie.

2. Wybierz taką osobę, która jest ciekawa życia, chce się uczyć i rozwijać. Jest otwarta aby popatrzeć na rzeczy z innej perspektywy, chce pracować nad sobą.

3. Wybierz kogoś, kto chciałby być podobny do ciebie – silny i stabilny, ale jednocześnie elastyczny jak drzewo na wietrze. Kogoś, kto jest wrażliwy, widzi i zauważa życie wokół siebie, żyje świadomie.

4. Wybierz tego, kto nie ukrywa przed tobą swoich uczuć, kiedy zadajesz mu ból, i z kolei, tego, kto zauważa i czuje żal, kiedy ty cierpisz z jego winy. Dziel się swoimi uczuciami z partnerem nie później niż 24 godziny po kłótni. Wybierz kogoś, kto wie czym jest współczucie.

5. Wybierz kogoś, kto ma bogaty świat wewnętrzny, ma hobby, zainteresowania, kto idzie własną drogą i chciałby mieć obok siebie samodzielnego partnera.

6. Wybierz kogoś, kto ma podobne zainteresowania. Być w relacjach z kimś, oznacza budować wspólne wspomnienia, robić coś razem. Te doświadczenia pomogą przeżyć wam trudne momenty.

7. Wybierz kogoś, z kim masz wspólne spojrzenie na takie tematy jak dzieci, pieniądze, ślub i rodzina. Musisz przedyskutować te kwestie zanim zdecydujesz się wejść w długotrwały związek.

8. Wybierz kogoś, kto zna czym są wrażliwość i współczucie oraz potrafi słuchać, poświęcić tobie uwagę i czas.

9. Wybierz kogoś, kto potrafi śmiać się z siebie i zatrzymać się w połowie kłótni.

10. Bądź gotów aby zamknąć oczy na rząd niedoskonałości i słabości. Zdecyduj się, z czym będziesz mógł się pogodzić, a z czym nie. Jeśli druga osoba często kłamie, chowa błędy zamiast się do nich przyznać, nie potrafi przeprosić – takie relacje nie mają solidnego gruntu.

11. Aby stworzyć relacje na całe życie bądźcie przyjaciółmi, a nie tylko kochankami. Zastanów się, czy jesteś w stanie pomoc swojemu partnerowi, jak zrobiłbyś to dla swojego najlepszego przyjaciela?

12. Bardzo ważne jest wybierać partnera, który wzbogaca twój wewnętrzny świat, zamiast go okradać, wnosi dużo pozytywnej energii i radości, a nie łez i smutku, dodaje barw w każdym dniu, a nie robi z nich szarą codzienność, pcha cie do góry a nie w dół.

 

Oparte na “Biegnąca z wilkami. Archetyp Dzikiej Kobiety w mitach i legendach” autorstwa Clarissa Pinkola Estés.

 

Źródło: anahatablog.com