Życie ludzi, którzy nie mają kontaktu ze swoją Duszą i zarazem nie podążają jej ścieżką, bardzo często obfituje w pasmo nieszczęść. Wynika to z tego, że często nasze pojmowane terminu „dobra i zła” bardzo różni się od tego, które ma nasza Dusza. Z reguły trudne dla nas doświadczenia, z punktu widzenia naszej Duszy, są idealną okazją, aby zwrócić naszą uwagę na jakiś problem, nauczyć się jakiejś nowej zdolności lub po prostu wpisała je sobie w plan swojego doświadczania. Jest to dla niej, ogólnie rzecz biorąc, idealna okazja do rozwoju. 

Naszej Duszy zależy na tym, aby szybko się rozwijać i doświadczać jak najwięcej, szczególnie wtedy, kiedy jest wcielona. Można by powiedzieć, że robi to ona „za wszelką cenę”. Z tego też powodu warto spróbować nawiązać z nią kontakt i współpracę, aby się z nią dogadać i wypracować jakiś wspólny plan działania.

Prawda jest taka, że im bardziej oporne jest wcielenie, tym trudniej jest jej osiągnąć zamierzone cele, co często skutkuje tym, że pojawiają się w naszym życiu coraz to trudniejsze sytuacje, aby w końcu zmusić nas do konkretnego działania.

Jeżeli więc uda nam się z nią dogadać, ona będzie szczęśliwa, bo będzie mogła szybciej się rozwijać i realizować swoje plany, a my, dzięki jej przewodnictwu, będziemy przechodzić różne, trudne dla nas doświadczenia o wiele łagodniej i mniej boleśnie.

Współpracując z naszą Duszą, nie będziemy już dłużej biernymi wykonawcami jej woli. Staniemy się dla niej partnerem, z którym będzie mogła kooperować.

Komunikując się ze swoją Duszą, będziecie w stanie wypracować z nią wspólne porozumienie, które będzie skutkowało odnalezieniem i wybraniem, jak najlepszego dla was obojga, rozwiązania danej sytuacji/doświadczenia. Dzięki temu nasze życie stanie się spokojniejsze. Otrzymamy od niej bezcenną wiedzę oraz pomoże nam ona w realizacji naszych pragnień i marzeń.

Nikt, poza naszą Duszą, nie wie lepiej, jaki jest wybrany plan doświadczeń do realizacji na dane wcielenie. No i przede wszystkim nikt nie będzie się bardziej upierał przy jego wykonywaniu, tak jak ona. Dlatego warto podjąć z nią współpracę oraz otwarcie rozmawiać z nią o wszystkim.

Dobry kontakt i komunikacja z naszą Duszą mogą nawet skutkować, zmianą planu doświadczeń, który sobie wcześniej założyła, np. poprzez wymianę jednego doświadczenia na inne lub odłożeniem doświadczenia na bardziej dogodny dla nas czas.

Jak więc kontaktować się z naszą Duszą?

1. Bądź uważny: słuchaj i obserwuj

Osobiście uważam to za najważniejszy krok w czasie pracy nad kontaktem z naszą Duszą. Bardzo często jest tak, że to nasza Dusza sama się z nami kontaktuje, ale wiele z nas tego nie słyszy lub po prostu wypiera/nie zauważa subtelnych sygnałów, które ona nam podsyła.

W jaki sposób nasza Dusza się z nami kontaktuje?

Czasami jest to głos lub szept. Innym razem pojawiające się w nas uczucia, które często potem tłumimy. Informacje od niej mogą przychodzić do nas również w postaci marzeń sennych lub pojawiającej się nagle myśli. Mogą być zawarte w tekście piosenki, która lecąc w radio akurat przykuła naszą uwagę. Bądź też w wypowiedziach, które usłyszeliśmy właśnie w filmie, który oglądamy.

Możliwości jest mnóstwo, a nasza Dusza jest również niezwykle kreatywna i pomysłowa. Dlatego też bardzo ważne jest, abyśmy przede wszystkim byli uważni oraz mieli oczy, uszy i serca szeroko otwarte. Ponieważ kontakt z Duszą, to nie tylko kontakt werbalny, ale i również wachlarz wielu, innych kreatywnych form komunikacji.

Więcej na temat sposobów komunikacji Duszy z wcieleniem znajdziecie tutaj:
Intuicja – Podpowiedzi od Duszy – Sposoby Komunikacji

2. Rozmowy z „samym sobą”

Jest to jedna z najprostszych i nie wymagających zachodu forma komunikacji. Zwykła rozmowa w naszych myślach lub też na głos, pomaga nam niezwykle sprawnie rozwijać nasz kontakt z Duszą oraz nawiązywać z nią bliższe, przyjacielskie relacje.

Zauważcie proszę, że ta, najłatwiejsza dla nas forma kontaktu, została bardzo sprytnie przyblokowana przez panujący obecnie system, który podpiął ją pod zaburzenie psychiczne. Przez co bardzo często, ludzie zaprzestali jej stosowania. Jest to celowy zabieg systemu, aby ograniczyć nam właśnie kontakt z naszą Duszą.

Kiedy rozmawiacie z „samym sobą”, możecie zacząć ukierunkowywać rozmowę na waszą Duszę. Wprowadźcie ją do swojego codziennego życia. Opowiadajcie jej o swoich troskach i problemach. Proście o radę. Zadawajcie jej pytania na nurtujące was tematy. Następnie bądźcie uważni i obserwujcie, bo nigdy nie wiadomo w jakiej formie przyjdzie do was jej odpowiedź.

Tylko róbcie wszystko stopniowo. Bo zadając zbyt dużo pytań na raz, sami sobie zrobicie bałagan w myślach i może być tak, że w końcu sami nie będziecie wiedzieli, o co właściwie ją pytaliście. Można również jako ułatwienie zapisywać sobie swoje pytania, które się właśnie zadało oraz odpowiedzi, które do nas przyszły.

Warto również przed rozmową oczyścić trochę swój umysł, aby był bardziej klarowny i by pomógł nam się skupić na sprawach, które są dla nas naprawdę istotne.

Pamiętajmy również o tym, by zawsze odwdzięczyć się Duszy dobrym słowem po otrzymanej od niej odpowiedzi lub pomocy.

3. Listy do Duszy – prowadzenie bloga lub pamiętnika

Jest to jedna z moich ulubionych form komunikacji z Duszą. Jest tak dlatego, że nie jestem raczej specem w prowadzeniu monologów wewnętrznych oraz ciężko mi wyklarować i okiełznać umysł na tyle, żeby nie zalewać mojej Duszy potokiem, często mało istotnych pytań. Dodatkowo po prostu uwielbiam pisać.

Tak więc pisanie listów do Duszy jest dla mnie najfajniejszą formą kontaktowania się z nią. Opisuję jej w nich moje osiągnięcia. Podziękowania dla niej za pomoc i wsparcie. Opowiadam o troskach i nurtujących mnie sprawach. Zadaję jej pytania, na które bardzo często natychmiast dostaję odpowiedź, które sama automatycznie zapisuję.

Ta metoda pomaga się skupić i ukierunkować na to, co naprawdę jest ważne. W każdym liście poruszam maksymalnie jeden lub dwa problemy, na które bardzo często dostaję odpowiedź już w trakcie samego pisania. Polecam szczególnie pisanie na komputerze, gdyż zawsze możemy coś, gdzieś jeszcze dopisać lub poprawić. Można w tym celu pisać w zwykłym dokumencie tekstowym lub też założyć swojego prywatnego bloga, ale i również stary, dobry zeszyt lub pamiętnik sprawdzi się tutaj świetnie.

Dodatkowo ta metoda, w odróżnieniu od metody rozmowy z „samym sobą”, chroni mnie przed rozczarowaniem i zniechęceniem wynikającym z nie otrzymywania natychmiastowej odpowiedzi. Bo jak dobrze wiemy, pisząc listy zawsze musimy poczekać dłużej na odpowiedź zwrotną. Gorąco polecam tą metodę.

4. Rozmowa z kimś bliskim

Nie bardzo wiedziałam, gdzie to podpiąć, bo ta metoda bardziej przypomina komunikację Duszy z wcieleniem, niż metodę naszej komunikacji z Duszą, ale jednak ostatecznie zdecydowałam się wspomnieć o niej tutaj.

Chodzi o to, że bardzo często jest tak, że możemy nawiązać kontakt z naszą Duszą wtedy, kiedy rozmawiamy z kimś innym, kontemplując na przykład jakiś nurtujący nas temat lub zagadnienie.

W trakcie rozmowy, kiedy rozmyślamy nad daną kwestią szukając dla niej rozwiazania, bardzo często nieświadomie zadajemy sobie sami pytania i stawiamy sobie różne problemy do rozwiązania. Pojawiają się wtedy w naszych myślach (często sprowokowane lub popchnięte przez jakąś uwagę drugiego rozmówcy) informacje lub wnioski, które mogą okazać się nawet dla nas zaskakujące. Często wtedy zastanawiamy się:”Skąd mi to w ogóle przyszło do głowy”. Może być tak, że właśnie dostaliśmy odpowiedź od naszej Duszy na nurtujące nas pytanie, czy też zagadnienie.

Ta metoda jest być może lepsza dla osób, które mają problem na przykład z monologiem wewnętrznym i ukierunkowywaniem swojej rozmowy bezpośrednio do Duszy, lecz ma ona również swoje minusy. Głównym z nich jest to, że tak naprawdę większość z nas ma bardzo małą liczbę osób, którym może zaufać lub, z którymi może porozmawiać całkowicie otwarcie i szczerze na wszystkie tematy. Bardzo często wtedy powstrzymujemy się przed wyrażeniem swojej opinii na jakiś temat (aby nie urazić swojego rozmówcy) lub też po prostu nie poruszamy pewnych kwestii, które nas nurtują, a które automatycznie nierozwiązane zaczynają nam zalegać, a z czasami i nawet ciążyć.

Tak więc nie uważam, aby to była jedna z lepszych metod, jest ona jednak jakąś opcją.

5. Konsultacja z szamanem/ekspertem od Dusz

Jeżeli wszystkie, inne metody nas zawiodły, to warto udać się wtedy do eksperta od pracy z Duszami. Może on, poprzez pracę z nami, pomóc nam skontaktować się z naszą Duszą lub zaproponować formę kontaktu, która pomoże nam w nawiązaniu bliższej relacji z nią.

 

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Comments