Oil Pulling to starożytna metoda, omawiana w tekstach wywodzących się z Ajurwedy, czyli indyjskiej medycyny.

Ta metoda wymaga płukania jamy ustnej olejem kilka minut dziennie. Może nie brzmi to zachęcająco, ale przynosi następujące korzyści:
– wsparcie naturalnych mechanizmów oczyszczania organizmu z toksyn
– zdrowe zęby i dziąsła
– polepszenie zdrowia dróg oddechowych i zatok
– zdrowsza skóra
– rozluźnienie mięśni karku i szczęki
– polepszenie stanu stawów

Ta starożytna technika jest znana głównie ze względu na swoje właściwości wybielające zęby i odświeżające oddech, ale lipofilne olejki użyte podczas tego procesu, przyciągają inne oleje i toksyczne tłuszcze z organizmu. W ten sposób usuwają je z każdego miejsca, w które zostaną zaaplikowane.

Regularne stosowanie tej metody pozwoli nam oczyścić ciało z niebezpiecznych toksyn i poprawić stan naszej jamy ustnej. Oczyścimy w ten sposób dziąsła i zęby oraz je wybielimy. Dodatkowo pozbędziemy się płytki nazębnej, osadu i niebezpiecznych bakterii.
Najlepsze efekty osiągniemy używając nieprzetworzonego oleju kokosowego, z sezamu lub kurkumy.

Jak wykonać Oil Pulling?

Zabieg jest bardzo prosty. Wystarczy wziąć kilka łyżeczek olejku do ust i płukać je przez około 15-20 minut. Następnie wypluwamy wszystko, przepłukujemy letnią wodą i myjemy zęby normalnie. Podczas płukania, olej powinien stać się gęstszy, a po wypluciu kolor powinien być mleczny lub kremowy. Dla najlepszych efektów, należy robić to codziennie rano lub zaraz przed pójściem spać.

Ważne jest aby nie połykać tego oleju po płukaniu, ponieważ się on przesiąknięty toksynami z naszego organizmu.

Z początku płukanie może sprawiać pewną trudność lub powodować dyskomfort, ale po kilku minutach powinniśmy się do tego przyzwyczaić. Powtarzajmy ten proces regularnie, a nasze zęby będą białe jak nigdy wcześniej, a jama ustna zdrowa i czysta.

 

Źródło: lolmania.pl, rossmann.pl, poradnikzdrowie.pl

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Comments