Wielu ludzi ma problem z definicją oraz rozróżnieniem znaczenia słowa byt oraz stwierdzeniem ILUZJA wykreowanej rzeczywistości. Postaram się to nieco wyklarować.

Iluzja według definicji jest złudzeniem. Wrażeniem, że coś się widzi, a czego w istocie nie ma. Odbieraniem lub wywołaniem błędnych bodźców wzrokowych. Nie ma możliwości manifestacji fizycznej.

Natomiast pojęcie bytu jest pojęciem o wiele szerszym i trudniejszym do wyjaśnienia. Byt jest tworem, który często błędnie utożsamiany jest jedynie z jakimiś ciemnymi mocami i istotami typu demony i duchy. Bo taka właśnie jest definicja bytu przede wszystkim znana ludziom, czego nie neguję bo jest również jej częścią.

Prawdą jest, że tak jak na świecie istnieją Anioły, dobre duchy i pomagające nam na co dzień inne różne istoty, tak istnieją również demony, złe duchy i męczące nas zjawy. Na tym właśnie polega dualizm. Błędne jest uważanie, że we Wszechświecie nie istnieje „ciemna strona mocy”. Wypierając tą informację, tylko oszukujemy samych siebie.

Jednakże byt może być również myślokształtem, który ma możliwość manifestacji w świecie fizycznym w zależności od jego mocy. Często wtedy jest niepoprawnie nazywany iluzją, czyli czymś co wydaje nam się, że istnieje, ale tak naprawdę go nie ma (np. często spotykane pod nazwą paraliż senny, złudzenie). Ciężko się z tym zgodzić kiedy w czasie doświadczania tego zjawiska potrafi ono realnie na nas oddziaływać w naszej fizyczności. Chociaż nie zaprzeczam, że również nasz umysł potrafi czasami płatać nam figle, ale powiem, że właśnie nie zawsze tak jest… a nie którzy właśnie tak sądzą, że kiedy widzimy kogoś stojącego przy naszym łóżku to jest to tylko iluzja – złudzenie lub senna mara.

Mroczny byt jest pojęciem względnym, określa jedynie jego negatywny aspekt, a nie moc piekła czy sił ciemności. Karmienie się bytu jest nabieraniem przez niego mocy, siły. Przykładowo im więcej energii strachu przekazujemy swoim lękom, tym silniejsze się one dla nas stają.

Według mojej wiedzy i doświadczeń, byt może być istotą lub wykreowanym przez nas, lub kogoś innego – tworem, które będą miały możliwość manifestacji w świecie fizycznym, ale na pewno nie będą one tylko iluzją – złudzeniem. To ile energii mu poświęcimy stanowi o jego mocy. Odcięcie zasilenia powoduje zanik aktywności bytu.

No chyba, że założymy, że wszystko co nas otacza i wszystko czego doświadczamy jest tak naprawdę iluzją doświadczania i istnienia – co też paradoksalnie jest częścią prawdy. Tyle, że to już jest inny typ i definicja iluzji…

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Comments