Wszechświat jest sprawiedliwy i działa według określonych zasad, których nie da się ominąć. Jeśli coś idzie w Twoim życiu źle, najprawdopodobniej przyczyna leży w Twoim postępowaniu. 

Cięższe okresy w życiu to dla nas najlepsze możliwości rozwoju. Są to lekcje, które uczą nas różnych wartości i pomagają nam stawać się lepszym. Wiara w wyższy sens wszystkiego, co się dzieje i akceptacja pojawiających się wydarzeń pomoże nam odnaleźć wewnętrzny spokój i równowagę.

Te wskazówki pomogą nam przypomnieć, co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze i zainspirują nas aby odkryć w sobie szczęście i radość. Pozostałe przyjdzie samo.

1. Radość. Cierpienie jest niepotrzebne. Degraduje naszą istotę. Człowiek jest stworzony do radości.

2. Miłość. Im więcej miłości i dobra dajesz, tym lepsze staje się nasze życie i życie naszych bliskich. Każda osoba umie kochać, więc dzielmy się swoją miłością. To przyniesie dobrobyt w każdej sferze naszego życia.

3. Przypadki nie istnieją. Przypadków nie ma – nawet chaos jest doskonałym systemem. Pamiętajmy, że wszystko we Wszechświecie jest logiczne. Jedno wywodzi się z drugiego, każde słowo albo czyn niesie swoje konsekwencje dobre albo złe. Czyńmy więcej dobra, aby utrzymywać bilans.

4. Myślmy pozytywnie. Jeśli w myślach zamieszka na stałe wiara, nadzieja i miłość – wszystko się ułoży i nabierze nowych kolorów. Nie ma sensu robić czegokolwiek ze złym nastawieniem.

5. Pomagajmy. Pracujmy nad sobą. Wykorzystujmy swoje talenty. Podajmy pomocną dłoń tym, którzy tego potrzebują. Pomagając ludziom wokół siebie, pomagamy również sobie.

6. Bądźmy spokojni. Nie unośmy się. Zawsze zachowujmy spokój, a w zamian dostaniemy szczęście.

7. Zaufajmy. Zaufajmy, że wszystko ułoży się według najlepszej myśli, to właśnie tak się wtedy zadzieje. Wiara – to największa siła napędowa.

8. Słuchajmy siebie. Znamy odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, musimy tylko nauczyć się wsłuchiwać się w siebie. Pozwolić głosowi intuicji i serca dochodzić do momentu podejmowania decyzji. Usłyszymy ten głos w sobie dzięki medytacji i pracy z szóstą czakrą.

9. Pamiętaj, że zawsze jesteś kochany. Nawet jak podejmujemy nieprzemyślane decyzje i robimy coś złego, zawsze miejmy nadzieję na wybaczenie. Jest siła, która kocha nas niezależnie od popełnianych przez nas czynów.

10. Nie osądzajmy. Jeśli krytykujemy innych – też będziemy krytykowani, jeśli kłamiemy – zostaniemy okłamani. Traktujmy innych mądrze.

11. Nie obwiniajmy nikogo. Człowiek sam jest winien wszystkich kłopotów, które mu się wydarzyły – negatywne myślenie, niewyrażona złość, żal, nienawiść zmieniają życie na gorsze.

12. Prosperujmy! Mamy wszystko co potrzebne, aby żyć szczęśliwie. Tak naprawdę nie potrzebujemy w życiu tak dużo, jak mamy w zwyczaju myśleć.

13. Bądźmy miłosierni. Okażmy współczucie wściekłej osobie. Uśmiechnijmy się do pesymisty. Ale nigdy nie zachowujmy się tak, jak oni.

14. Rozwijajmy się. Jeśli się nie rozwijamy, nie poszerzamy horyzontów świadomości, to szkodzimy sobie. Zatrzymanie w rozwoju osobistym pociąga za sobą nieszczęście.

15. Nie „Za co?”, tylko „Po co?”. Wiedzmy, że wszystko co nam się przydarza, ma swój głęboki sens. Zawsze starajmy się go znaleźć.

 

Źródło: anahatablog.com

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Comments